Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Wyniki konkursu na Dyrektora POK

Utworzono dnia 28.11.2022

BURMISTRZ MIASTA PIECHOWICE

informuje, że konkurs na stanowisko Dyrektora Piechowickiego Ośrodka Kultury został rozstrzygnięty. W wyniku naboru został Pan Piotr Jędrzejas zamieszkały w Olsztynie.

Uzasadnienie i pełna treść informacji  w załączniku poniżej.

czytaj dalej... na temat: Wyniki konkursu na Dyrektora POK

Zapraszamy na wernisaż wystawy "RODZINNE MALOWANIE" Marii Hut

Utworzono dnia 24.11.2022

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI jakiego jeszcze nie było

Utworzono dnia 14.11.2022

Tegoroczne świętowanie w dniu 11 listopada było w Piechowicach wyjątkowe, a dzień ten upłynął pod znakiem niecodziennych wydarzeń. Zapewne zapadną one na długo w pamięci wielu mieszkańców oraz licznie przybyłych gości, którzy tego dnia uczestniczyli w I Powiatowych Obchodach Odzyskania Niepodległości odbywających się w naszym mieście. „Polskie Drogi Do Niepodległości”, bo taką nazwę miały te obchody, to była prawdziwa gala patriotyzmu, historii i pamięci o tych, którzy polegli za Niepodległą. Rozpoczęła ją uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, celebrowana z asystą honorową Wojsk Obrony Terytorialnej Garnizonu Wrocław oraz z udziałem Orkiestry OSP i dziesięciu pocztów sztandarowych. Po Mszy Św. na ul. Kryształowej uformowana została bardzo okazała kolumna marszowa, którą do parku przy ul. Szkolnej poprowadziła Orkiestra OSP i Kompania Honorowa 16 Dolnośląskiego Batalionu Wojsk Terytorialnych. Kolumna zatrzymała się przy obelisku „Pamięci Polaków Poległych w obronie Ojczyzny” usytuowanego przy ul. Łuczyńskiego, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości. Dalsza część artykułu oraz galeria zdjęć dostępne po kliknięciu CZYTAJ DALEJ

czytaj dalej... na temat: DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI jakiego jeszcze nie było

Obchody Dnia Niepodległości w Piechowicach

Utworzono dnia 03.11.2022

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór - prośba o wypelnienie ankiety

Utworzono dnia 27.10.2022

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety.

Zachęcamy młode osoby w wieku 12-24 lat z obszaru LGD Partnerstwo Ducha Gór (gminy: Janowice Wielkie, Jelenia Góra, Mysłakowice, Karpacz, Kowary, Piechowice, Podgórzyn, Szklarska Poręba) do wypowiedzenia się na temat spraw życia codziennego. Ankieta dostępna jest pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSduHZZkE15B_IYxYvIzqZ0BDRdCW-IhjDxr4A6n6kSeXXzw9g/viewform

Uzyskane odpowiedzi pozwolą  na poznanie potrzeb młodych osób, a lokalna strategia rozwoju na lata 2023-2027, którą aktualnie tworzy LGD Duch Gór, będzie lepiej dopasowana do potrzeb i oczekiwań młodych mieszkańców obszaru LGD Partnerstwo Ducha Gór. Ankieta jest anonimowa i można ją wypełnić do 30.11.2022r.

czytaj dalej... na temat: Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór - prośba o wypelnienie ankiety

POK nieczynny 31 października 2022

Utworzono dnia 27.10.2022

ZDROWO I ARTYSTYCZNIE

Utworzono dnia 24.10.2022

21 października w kalendarzu świąt nietypowych oznaczony jest jako Międzynarodowy Dzień Warzyw i Owoców. Z tej okazji Piechowicki Ośrodek Kultury wraz partnerem akcji- sklepem Carrefour Market Piechowice w miniony piątek zorganizowali happening pn. „ZDROWO I ARTYSTYCZNIE”. Mieszkańcy Piechowic chętnie włączyli się w akcję „namalujesz- otrzymujesz” tworząc na ogromnym płótnie wspólne dzieło.

czytaj dalej... na temat: ZDROWO I ARTYSTYCZNIE

Ponowny nabór na stanowisko Dyrektora Piechowickiego Ośrodka Kultury

Utworzono dnia 21.10.2022

Zarządzenie Nr 124/ 2022 Burmistrza Miasta Piechowice z dnia 20 października  2022 w sprawie ogłoszenia o naborze na wolne stanowisko urzędnicze- Dyrektora Piechowickiego Ośrodka Kultury oraz Regulamin konkursu na stanowisku Dyrektora Piechowickiego Ośrodka Kultury DOSTĘPNE W ZAŁĄCZNIKACH.

czytaj dalej... na temat: Ponowny nabór na stanowisko Dyrektora Piechowickiego Ośrodka Kultury

Wernisaż wystawy „TO I OWO, TU I TAM”

Utworzono dnia 17.10.2022

„Piękno rodzi się w sercu, odbija w oczach i żyje w obrazach” ta parafraza cytatu najlepiej charakteryzuje bohaterkę piątkowego wernisażu Iwonę Annę Górską, której wystawa malarstwa jest obecnie prezentowana w galerii Piechowickiego Ośrodka Kultury. Jeleniogórska malarka jest osobą bardzo twórczą, a także otwartą, uśmiechniętą, serdeczną i utalentowaną. Od wielu lat należy do Związku Artystów Plastyków we Wrocławiu oraz do piechowickiej Grupy Artystycznej „Pi-Art”.

czytaj dalej... na temat: Wernisaż wystawy „TO I OWO, TU I TAM”

HAPPENING "ZDROWO I ARTYSTYCZNIE"

Utworzono dnia 14.10.2022

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 61

W poprzednim tygodniu: 89

W tym miesiącu: 14

W poprzednim miesiącu: 447

Wszystkich: 42172