Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

AKTUALNOŚCI, strona 3:

"Książka na dowóz"

Utworzono dnia 12.10.2020

Od 6 listopada 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Piechowicach uruchamia nową usługę "Książka na dowóz". Oferta skierowana jest do osób starszych, chorych, niepełnosprawnych ruchowo, mieszkających na terenie gminy Piechowice, które nie mają możliwości skorzystania z pomocy rodziny lub znajomych, aby wypożyczyć książki, szczególnie w czasie trwania pandemii koronawirusa.

Aby skorzystać z usługi wystarczy zadzwonić pod numer

736 051 637 i uzgodnić z bibliotekarzem tytuły wypożyczanych książek.
Książki dostarczane będą do miejsca zamieszkania czytelnika bezpłatnie
z częstotliwością raz w miesiącu zawsze w piątek między godz.14.00 a 16.00                    przez pracownika biblioteki.
Zapraszamy do skorzystania z usługi.


 

czytaj dalej... na temat: "Książka na dowóz"

Wieczór kobiecości w POK

Utworzono dnia 08.10.2020

PIERWSZY KONCERT ŻYCZEŃ ZA NAMI

Utworzono dnia 05.10.2020

Czy można ludziom przywrócić radość życia i optymizm w sytuacji, kiedy liczba zachorowań na Covid-19 ciągle rośnie? To bardzo trudne, albo nawet niemożliwe. Można jednak zachowując zalecenia sanitarne przerwać choć na krótką chwilę stan apatii i izolacji społecznej oraz przywrócić wiarę w lepsze jutro. Takim właśnie działaniem był sobotni, piechowicki Koncert Życzeń wypełniony muzyką i serdecznymi życzeniami. Przy pięknej pogodzie przypiekano nad ogniskiem kiełbaski, dzieci próbowały swoich sił na kolorowym torze przeszkód, a podniebienia cieszyły pyszne eko-produkty, domowe ciasta oraz ulubione, dziecięce przysmaki popcorn i wata cukrowa. Wszystko to oprawione było w skoczne polskie przeboje, których słowa same cisnęły się na usta oraz w wiele pięknych życzeń.

czytaj dalej... na temat: PIERWSZY KONCERT ŻYCZEŃ ZA NAMI

Zapraszamy na KOLOROWE PORANKI

Utworzono dnia 05.10.2020

ZAJĘCIA TANECZNE od 7 października 2020r.

Utworzono dnia 24.09.2020

zajęcia taneczne w POK

Karta uczestnika zajęć dostępna po kliknięciu CZYTAJ DALEJ  i otwarciu załącznika

czytaj dalej... na temat: ZAJĘCIA TANECZNE od 7 października 2020r.

PLENEROWE KONCERTY ŻYCZEŃ

Utworzono dnia 23.09.2020

Formularz zgłoszenia życzeń dostępny po kliknięciu CZYTAJ DALEJ  i otwarciu załącznika

czytaj dalej... na temat: PLENEROWE KONCERTY ŻYCZEŃ

Zapraszamy na wystawę twórczości Wojciecha Krausewicza

Utworzono dnia 18.09.2020

KOMUNIKAT O OTWARCIU POK I MBP

Utworzono dnia 10.09.2020

Zespół Szklarki zakończył projekt

Utworzono dnia 07.09.2020

W niedzielne przedpołudnie tj. 6 września br. Zespół Szklarki śpiewem , uśmiechem i słowami optymizmu żegnał się z uczestnikami projektu SZKLARKI MIESZKAŃCOM. Był to już ostatni, szósty spacer muzyczny po Piechowicach, podczas którego goście oraz mieszkańcy miasta Piechowice mogli na żywo słuchać znanych, wesołych i skocznych utworów w wykonaniu piechowickich Szklarek. Tego dnia Zespół dał się poznać szerokiej publiczności za sprawą występu nieopodal startu i mety ostatniego odcinka wyścigu kolarskiego Bałtyk- Karkonosze Tour 2020, zlokalizowanych w centrum Piechowic. Zarówno kolarze jak i obserwatorzy startu wyścigu żywo reagowali uśmiechem i z zaciekawieniem wsłuchiwali się w słowa piosenek.

 

Projekt został sfinansowany ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie LGD Partnerstwo Duch Gór w Karpaczu.

czytaj dalej... na temat: Zespół Szklarki zakończył projekt

PODWÓJNY JUBILEUSZ

Utworzono dnia 24.08.2020

Kim jest i co można powiedzieć o Robercie Zaporze? Odpowiedzi na to pytanie można było wysłuchać w Piechowickim Ośrodku Kultury. W piątkowe popołudnie odbył się benefis z okazji podwójnego jubileuszu Roberta, czyli 20-lecia pracy dziennikarskiej i 25 lecia działalności harcerskiej. Na wideo-sondzie przeprowadzonej wśród mieszkańców Piechowic i zaprezentowanej w trakcie uroczystości często padały słowa: społecznik, reporter, radny, dobry człowiek, harcerz i fajny kolega. Do wypowiedzi mieszkańców odniósł się sam zainteresowany, który wyczerpująco opowiedział zebranej publiczności o blaskach i cieniach pracy reportera oraz o swoich początkach w harcerstwie i drodze do stanowiska Komendanta Karkonoskiego Hufca ZHP.

czytaj dalej... na temat: PODWÓJNY JUBILEUSZ

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 66

W poprzednim tygodniu: 79

W tym miesiącu: 66

W poprzednim miesiącu: 295

Wszystkich: 33783