Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

AKTUALNOŚCI, strona 2:

TAM, GDZIE KOLORY MAJĄ MOC

Utworzono dnia 12.10.2023

Od sierpnia do początku października br. w galerii Piechowickiego Ośrodka Kultury eksponowana była wyjątkowa i niezwykle kolorowa instalacja edukacyjna. Pod nazwą „MOC KOLORÓW” znaleźć można było osiem „fotościanek” stanowiących idealne tło do zgłębiania sztuki fotografii przy użyciu własnego smartfona. Poprzez zabawę ze zmianą pozycji, perspektywy, światła oraz ustawień aparatu można było wykonać piękne ujęcia portretowe komuś lub zrobić interesujące „selfie” samemu sobie.

Instalacja ta stworzona została aby rozbudzać ciekawość, edukować, poszerzać horyzonty i zachęcić do uczestnictwa w życiu kulturalnym mieszkańców Piechowic i okolic. Czy udało się osiągnąć ten cel? Zdecydowanie tak!

czytaj dalej... na temat: TAM, GDZIE KOLORY MAJĄ MOC

TO JEST LATO

Utworzono dnia 11.08.2023

NIEPODLEGŁA W NOGACH

Utworzono dnia 05.10.2023

Chodzenie po górach jest wielu osobom bliskie… Dla wielu osób to sens życia. My razem zajmiemy się tematem chodzenia po górach jako formą miłości do Ojczyzny, patriotyzmem. Dlatego nasz projekt nosi nazwę: „Niepodległa w nogach.” Zapraszamy na wędrówkę do schronisk, gdzie będzie czekało na Was przedstawienie teatralne. Zapraszamy do Piechowickiego Ośrodka Kultury, gdzie będzie czekała na Was wystawa „Polskie Góry Drukowane” oraz spotkania z autorami książek o tematyce górskiej. To w naszym projekcie Adam Mickiewicz spotka Mieczysława Orłowicza. Góry spotkają Teatr. Peter Chrzanowski spotka Sławka Gortycha, a przewodnicy górscy spotkają aktorów. Teatr Cinema spotka Teatr Ucieczkowy. Twórcy projektu spotkają Was widzów. Spotkamy się razem, by iść w góry z Ojczyzną w sercu, w nogach mając niepodległość.

czytaj dalej... na temat: NIEPODLEGŁA W NOGACH

NIEPODLEGŁA W NOGACH 28.10.23r.

Utworzono dnia 17.10.2023

W piątek trzynastego w Piechowickim Ośrodku Kultury, nie powiało grozą. Zerwał się za to górski wiatr, który znakomicie przewracał kartkami książek i czasopism. Tego dnia wyruszyliśmy na górski szlak prowadzeni przez słowo pisane. Było też słowo mówione. I tak słowo mówione jako pierwszy wygłosił znakomicie znany w środowisku górskim Pan Andrzej Mateusiak- wiceprezes Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze. Opowiadał jak to na początku okresu powojennego działo się z sudecką turystyką. A wszystko to wydarzyło się na otwarcie wystawy Polskie Góry Drukowane, którą można zobaczyć w galerii POK dzięki realizacji projektu „Niepodległa w Nogach” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Wystawa będzie dostępna do 08.11.23. Drugą częścią święta gór „poprzez druk oglądanych”, było spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem (...)

czytaj dalej... na temat: NIEPODLEGŁA W NOGACH 28.10.23r.

Informacja

Utworzono dnia 10.08.2023

To jest Lato!

Utworzono dnia 30.08.2023

Dzięki wysokim temperaturom powietrza nie trzeba było przypominać uczestnikom o tym, że jest lato. Wspólne radosne świętowanie lata w Piechowicach odbyło się dzięki Urzędowi Miasta w Piechowicach, Piechowickiemu Ośrodkowi Kultury oraz Radzie Seniorów. Na początek rozruszał wszystkich pokaz Zumby przygotowanej przez Michała Sikorskiego. Rytmy południowoamerykańskie wciągnęły uczestników pikniku i dzięki instrukcjom Pana Michała zatańczyli wspólnie energetyczny układ. Ochłodzenie przyszło wraz z bitwą na balony z wodą.

Pełny tekst oraz galeria zdjęć po kliknięciu Czytaj dalej

czytaj dalej... na temat: To jest Lato!

ODWOŁANIE ZAJĘĆ

Utworzono dnia 19.09.2023
UWAGA! ODWOŁANE ZAJĘCIA
Informujemy, że jutrzejsze( tj. 20.09.23r.) rozpoczęcie zajęć teatralnych dla młodzieży pn. "AKCJA TEATR" oraz czwartkowych zajęć "AKADEMIA MŁODEGO PRZEWODNIKA"  (21.09.23r. ) zostają przeniesione na następny tydzień, tj. "AKCJA TEATR" na dzień 27.09.23r., a "AKADEMIA MŁODEGO PRZEWODNIKA" na dzień 28.09.23r.
Za niedogodności przepraszamy.
czytaj dalej... na temat: ODWOŁANIE ZAJĘĆ

INSTALACJA EDUKACYJNA "MOC KOLORÓW" W GALERII POK

Utworzono dnia 04.08.2023

 

Instalacja pn. MOC KOLORÓW jest czwartą z kolei propozycją Piechowickiego Ośrodka Kultury, która ma na celu bawić, edukować i zachęcać do uczestnictwa w życiu kulturalnym mieszkańców Piechowic i okolic. Składająca się z ośmiu „fotościanek” ekspozycja to miejsce przeznaczone do zgłębiania sztuki fotografii, przy pomocy własnego smartfona.

czytaj dalej... na temat: INSTALACJA EDUKACYJNA "MOC KOLORÓW" W GALERII POK

Narodowe Czytanie przy Wodospadzie Szklarki

Utworzono dnia 11.09.2023

Narodowe Czytanie stało się stałym elementem kulturalnych wydarzeń w Polsce. Pierwsze z czytań odbyło się w 2012 roku z okazji 200-lecia Drugiej Wojny Polskiej i najazdu Napoleona na Rosję, co literacko znalazło swoje odbicie w „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza. To właśnie to wspaniałe dzieło Mickiewicza było pierwszą lekturą Narodowego Czytania. Jak mogło być inaczej, skoro to jedno najważniejszych arcydzieł polskiej literatury. Kolejne lata przyniosły wspólne czytanie kolejnych wspaniałych dzieł literackich należących do narodowego dziedzictwa. W roku 2023 wybraną lekturą jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Piechowicki Ośrodek Kultury przygotował czytanie w „pięknych okolicznościach przyrody”, biorąc inspirację z dzieła Orzeszkowej.

czytaj dalej... na temat: Narodowe Czytanie przy Wodospadzie Szklarki

KOSMICZNE WAKACJE Z POK-podsumowanie i fotorelacja IV tydzień ( 24-28.07.23r.)

Utworzono dnia 31.07.2023

KOSMICZNE WAKACJE

Jakie mogą być wakacje dla dzieci i młodzieży z Piechowic? Po wielu dyskusjach w sztabie organizacyjnym Piechowickiego Ośrodka Kultury i rozważeniu różnych tematów (Wakacje z Owcą, Patyczaki to My, Rolnicze Wyskoki) nagle pojawiło się rozwiązanie, a zarazem temat przewodni tegorocznej edycji wakacji. Temat podsunął nam sam Mikołaj Kopernik, którego 550 urodziny obchodzimy w tym roku. Wakacje muszą być kosmiczne! I takie były… Uczestnicy wakacji wspaniale poddali się tej idei i swoją energię przekształcili w prawdziwą międzyplanetarną aktywność, gdzie grawitacja nie była przeszkodą. Pierwszy tydzień pełny był plastycznych realizacji związanych z kosmosem, zaowocował wycieczką do nowo powstałego Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego - Pałac Sobieszów. Bo jak poznawać układ słoneczny to dobrze zacząć od najbardziej znanej nam planety, czyli Ziemi.

Pełny tekst i fotogaleria z IV tygodnia po kliknięciu w Czytaj dalej

czytaj dalej... na temat: KOSMICZNE WAKACJE Z POK-podsumowanie i fotorelacja IV tydzień ( 24-28.07.23r.)

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 14

W poprzednim tygodniu: 105

W tym miesiącu: 46

W poprzednim miesiącu: 561

Wszystkich: 49107