Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

AKTUALNOŚCI, strona 5:

KOBIECY ŚWIAT ANIOŁÓW

Utworzono dnia 16.05.2022

W miniony piątek w Piechowickim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa autorstwa rybniczanki- Agnieszki Zazulak. Był to debiut malarki, która swoją pasję twórczą rozwija dopiero od 4 lat. Tematy i wielobarwność jej prac zachwyciły wszystkich obecnych, a malowane przez nią bukiety, anioły oraz sylwetki kobiet emanowały we wnętrzu galerii wielką radością życia i energią kolorów.(...) Dalsza część artykułu oraz galeria zdjęć  i film dostępne po kliknięciu CZYTAJ DALEJ

czytaj dalej... na temat: KOBIECY ŚWIAT ANIOŁÓW

"A JA MAM SWOJE ANIOŁY" wernisaż wystawy malarstwa Agnieszki Zazulak

Utworzono dnia 06.05.2022

WEEKEND BIAŁO-CZERWONY

Utworzono dnia 04.05.2022

Majówka już za nami, ale warto podkreślić to, że w naszym regionie nie zabrakło atrakcji przygotowanych z okazji Polskich Świąt Narodowych. W Piechowicach najchętniej odwiedzano Hutę Julia i Wodospad Szklarki, a sygnałem do majowego świętowania był biało- czerwony happening zrealizowany 29 kwietnia 2022r. przez Piechowicki Ośrodek Kultury. Tego dnia zespół Szklarki umilał wszystkim czas mini- koncertami, pracownicy sklepu Carrefour serwowali kiełbaski z grilla, a mali i dorośli przechodnie chętnie korzystali z zaproponowanego przez POK malowania buziek oraz rozdawanych baloników i chorągiewek w polskich barwach narodowych. Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili ten czas i zadowoleni wrócili do pracy.

czytaj dalej... na temat: WEEKEND BIAŁO-CZERWONY

2 maja 2022r. POK nieczynny

Utworzono dnia 28.04.2022

PIECHOWICKA PRZED- MAJÓWKA

Utworzono dnia 22.04.2022

Zajęcia odwołane

Utworzono dnia 15.04.2022

Zyczenia Wielkanocne

Utworzono dnia 13.04.2022

ZDROWYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT

Utworzono dnia 11.04.2022

Takie życzenia dało się słyszeć najczęściej w sobotnie popołudnie, podczas piechowickiego święta sztuki ludowej związanej z tradycją Świąt Wielkanocnych. Dzień Baby Wielkanocnej, który odbył się w minioną sobotę w sali OSP to skrócona wersja organizowanych dotychczas w Piechowicach dwudniowych spotkań ze sztuką ludową. Po dwóch latach przerwy spowodowanej Covid-19 mieszkańcy i goście Miasta Piechowice ponownie wspólnie zdobili pisanki, wytwarzali palmy wielkanocne oraz ozdoby świąteczne chętnie uczestnicząc w przygotowanych warsztatach rękodzielniczych.

 

 

czytaj dalej... na temat: ZDROWYCH, SPOKOJNYCH ŚWIĄT

EDUKACJA Z HISTORIĄ - PROJEKT „PRZESIEDLENI”

Utworzono dnia 05.04.2022

W dniach 31 marca i 4 kwietnia br. w Piechowickim Ośrodku Kultury odbyły się „żywe lekcje historii”, w których udział wzięły dzieci i młodzież z piechowickich placówek oświatowych. Edukacja historyczna była pierwszym etapem projektu „PRZESIEDLENI” realizowanego przez Piechowicki Ośrodek Kultury, dofinansowanego z Programu Wieloletniego Niepodległa.

czytaj dalej... na temat: EDUKACJA Z HISTORIĄ - PROJEKT „PRZESIEDLENI”

Dzień Baby Wielkanocnej już wkrótce

Utworzono dnia 01.04.2022

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 61

W poprzednim tygodniu: 89

W tym miesiącu: 14

W poprzednim miesiącu: 447

Wszystkich: 42172