Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

NIEZWYKŁE OBLICZA ZIMY

Utworzono dnia 16.01.2023

Istnieją dwa rodzaje fotografów: tacy, którzy komponują zdjęcia i tacy, którzy je robią. Pierwsi pracują w pracowniach, dla drugich świat jest pracownią. I dla tych nie istnieje zwyczajność – każda rzecz w ich życiu może być źródłem inspiracji.”, ta myśl wybitnego fotoreportera Ernst'a Hass'a stanowi doskonałe podsumowanie fotografii znajdujących się na wystawie pn. „ZIMOWA MAGIA GÓR” oraz jej autora- Lechosława Pustowaruka.

Prace Pana Lechosława były niejednokrotnie wyróżniane, nagradzane, a także prezentowane na wystawach w kraju i za granicą. Spośród innych fotografii krajobrazowych wyróżnia je z pewnością świetne wyczucie chwili autora, który potrafi uchwycić w swoich kadrach ujmujące piękno natury oraz pasja z jaką są robione. Zachwycające zdjęcia z górskich wędrówek i wypadów na narty biegowe oraz przyroda i mroźna zima- to tematy, które w piątek 13.01.br. przyciągnęły do galerii Piechowickiego Ośrodka naprawdę liczne grono gości. Na wernisażu zebrali się bliscy i rodzina autora, a także mieszkańcy Piechowic i okolic, fotografowie oraz pasjonaci gór. Ciekawym elementem tego spotkania była prezentacja multimedialna składająca się z fotografii stanowiących rozszerzenie wystawy, a także pokazujących szerokie spektrum zainteresowań Lechosława Pustowaruka. Po prezentacji wszyscy zebrani goście udali się do galerii, by w towarzystwie urokliwych zimowych pejzaży prowadzić rozmowy o sztuce fotografii i zimowej magii gór.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii Piechowickiego Ośrodka Kultury i obejrzenia wystawy pn. „ZIMOWA MAGIA GÓR” od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00. Wystawa czynna do 24 lutego 2023r.

POK

Wernisaż wystawy "ZIMOWA MAGIA GÓR" Lechosława Pustowaruka- 13.01.2023r.

Utworzono dnia 16.01.2023, 13:44

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 14

W poprzednim tygodniu: 105

W tym miesiącu: 46

W poprzednim miesiącu: 561

Wszystkich: 49107