Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

Kulturalny Pryzmat Wspólnoty- od słów do działań

Utworzono dnia 12.01.2023

Zastanawiając się nad tym jak najlepiej przedstawić się mieszkańcom Piechowic, a zarazem zapoznać ich ze swoją wizją działania w sferze kultury, zdecydowałem, że najlepszym rozwiązaniem będzie zacytowanie fragmentu mojego autorskiego programu działania POK. Chciałbym, aby zawarta w nim idea, stała się rzeczywistością.

„Wraz z całym zespołem pracowników Piechowickiego Ośrodka Kultury będziemy dążyć do tego, by instytucja kultury budowała, nawiązywała silne relacje z odbiorcą i uczestnikiem wydarzeń, zaspakajała jego potrzeby poznawcze oraz estetyczne, będąc jednocześnie platformą poszerzania wiedzy, rozbudzania wrażliwości oraz dyskusji podnoszącej kompetencje kulturowe i społeczne. Wreszcie, aby ciekawość i poszukiwania coraz bardziej angażującego języka komunikacji, było zawsze zaproszeniem do szerszego współuczestnictwa w życiu kulturalnym. Aby zadania Piechowickiego Ośrodka Kultury polegające na włączaniu wartości kultury do społecznego obiegu, tworzeniu warunków do kreatywnego wykorzystywania talentów twórczych i potencjału mieszkańców były jego wyjątkowym atutem, jeśli chodzi o jakość, nie poddając się komercjalizacji i schlebianiu gustom. Aby kultura pobudzała do refleksji nad światem i była platformą spotkania różnych estetyk, potrzeb, generacji oraz spojrzenia na rzeczywistość i aby wypełniał misję organizacji: Kulturalny Pryzmat Wspólnoty”

Piotr Jędrzejas

Dyrektor POK

 

 

Piotr Jędrzejas (1975) jest aktorem i reżyserem, absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi i Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST. Na Uniwersytecie Jagiellońskim studiował zarządzanie kulturą. Ukończył kurs aktorski w Holborn Centre for the Performing Arts w Kingsway College w Londynie. Był także stypendystą Institut del Teatro w Barcelonie. Od 2013 do 2016 roku pełnił funkcję Dyrektora Naczelnego w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. W latach 2016-2018 był dyrektorem Muzeum Ziemi Wiśnickiej- Zamek Wiśnicz. Od roku 2018 prowadzi wraz z grupą przewodników sudeckich Teatr Ucieczkowy.

Jako reżyser i aktor współpracował z teatrami w Krakowie, Zabrzu, Kielcach, Olsztynie, Warszawie, Gdańsku i hiszpańskiej Katalonii. W niemieckim Gerhart Hauptmann-Theater Gorlitz-Zittau zrealizował prapremierowe przedstawienie ,,Kriegsmutter” autorstwa Data Tavadze. Poza pracą w teatrze Piotr Jędrzejas chodzi po górach, czyta, słucha muzyki od punk rock do klasycznej. Jest także przewodnikiem górskim, interesuje się historią i architekturą.


 

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 96

W poprzednim tygodniu: 119

W tym miesiącu: 504

W poprzednim miesiącu: 388

Wszystkich: 47845