Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

V Mistrzostwa Piechowic w Sportach Umysłowych

Utworzono dnia 11.03.2016, 08:12

V  OTWARTE  MISTRZOSTWA  PIECHOWIC  W  SPORTACH  UMYSŁOWYCH

26-27 II 2016 r.

 

W Piechowicach prowadzona jest systematyczna nauka gry w szachy w naszych Przedszkolach i w Szkole Podstawowej. Dorastające dzieci są uczone również gry w brydża sportowego w Piechowickim Ośrodku Kultury, gdzie też mogą doskonalić swoje umiejętności szachowe. Dla dorosłych adeptów sportów umysłowych organizujemy treningi w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Od kilku lat poziom swoich umiejętności wszyscy mogą sprawdzić w Otwartych Mistrzostwach Piechowic w Sportach Umysłowych rozgrywanych w naszym mieście już po raz piąty.

Mistrzostwa rozpoczęły, w piątek 26 lutego. Nasze dzielne przedszkolaki, które uczą się tej ciekawej gry od października zeszłego roku, rozegrały swój pierwszy w życiu turniej szachowy, walcząc tradycyjnie o Puchar Przechodni oraz o nagrody indywidualne. Turniej rozegrano w Sali Dydaktycznej POK-u, która to niestety okazała się zbyt mała w stosunku do liczby zainteresowanych imprezą dzieci wraz z rodzicami. W tym roku ponownie, dzieci z Przedszkola „Pod Muchomorkiem” (Gabryś Świątek, Eryk Herba, Piotr Lewkowicz, Dominika Luboradzka i Zuzia Jędrzejczuk) zagrały wyraźnie lepiej pokonując „Puchatków” (Jakub Mierwiński, Dawid Kade, Tomek Dumin, Wiktoria Szczap i Natalia Bartko) w stosunku 8:2. Turniej wywoływał duże emocje u dzieci, które rozpoczęły swoją drogę w turniejowych szrankach. W potyczkach indywidualnych została wyłoniona najlepsza dziewczynka, którą okazały się się ex aequo Dominika Luboradzka i Zuzia Jędrzejczuk oraz najlepiej grający chłopiec Gabryś Świątek - wszystkie dzieci od „Muchomorków”. Wśród „Puchatków” wyróżnić należy po najlepszych wynikach z półrocznych treningów Jakuba Mierwińskiego i Wiktorię Szczap. Tutaj chcielibyśmy też podziękować Pani Grażynie Popera z Przedszkola nr 2, za zaangażowanie w treningi swoich dzieci i wsparcie przy organizacji Turnieju. Szczegółowe wyniki zostaną umieszczone na stonach internetowych Przedszkoli.

Po pożegnaniu przedszkolaków zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Piechowic w Szachach, w których zmierzyć mogli się wszyscy „od maluszka do staruszka”, wzięło w nim udział 34 zawodników i zawodniczek z Piechowic, Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry i Podgórzyna.  Była to rekordowa liczba uczestników, jak na dotychczas organizowane przez nas zawody, która wyraźnie przerosła nasze oczekiwania i zaoferowane nam warunki lokalowe, na szczęście mogliśmy skorzystać częściowo z Sali Widowiskowej, gdzie usytuowano pięć najważniejszych szachownic. Po czterech godzinach zaciętej walki wyłoniliśmy zwycięzców w trzech kategoriach:

                Waldemar Maciejewski (KLS Piechowice) i Jakub Bartłomowicz (Klub Szachowy Jelonka) – w kategorii Open

                Tymek Wąsiewski (KLS Piechowice) – w kategorii zaawansowanych młodzików

                Baretek Stobiński (uczeń Sz.P. nr 1 w Szklarskiej Porębie) – w kategorii młodzików początkujących

      Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom oraz  zdobywcom pierwszych tytułów szachowych.

Szczegółowe wyniki wraz z galerią zdjęć można obejrzeć na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_1664/

 

W ramach Otwartych Mistrzostw Piechowic w Sportach Umysłowych w sobotę 27 lutego przeprowadzono turniej z cyklu Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym oraz Otwarte Mistrzostwa Piechowic w Brydżu Sportowym ze szczególną nagrodą dla par mikstowych (żeńsko-męskich). Po perypetiach lokalowych w końcu impreza odbyła się w Sali Lustrzanej i na balkonach naszej Hali Sportowej. W turnieju młodzieżowym wzięło udział 20 osób (10 par), w grupie młodzików (dzieci ze szkół podstawowych) 16 osób (8 par) oraz w turnieju dla dorosłych też 16 osób (8 par – z czego połowa to były pary mikstowe). Tutaj zwycięzcami okazali się:

w kategorii młodzików – Łukasz Graczykowski z Patrykiem Nowickim (ze Szkoły Podstawowej w Piechowicach);

w kategorii juniorów – Adam Pigulski z Maciejem Racewiczem (z Gimnazjum w Miłkowicach);

w kategorii mikstów – Halina Pietrzykowska z Józefem Rząsą (z Klubu Brydżowego Zabobrze);

oraz w kategorii open – Waldemar Maciejewski i Paweł Bruzda (z KLS Piechowice).

Szczegółowe wyniki wraz z galerią zdjęć można obejrzeć na stronie www.dzbs.com.pl

 

Dziękujemy Gminie Piechowice za wsparcie finansowe, Pani Małgorzacie Sztabińskiej za – grawerowane nagrody częściowo przez nią zasponsorowane i Panu radnemu Marcinowi Ramskiemu za życzliwe zainteresowanie i wręczenie nagród. Relacje z Mistrzostw można zobaczyć w internecie na portalu portalu 24jgora.pl, który sprawnie zarejestrował zmagania umysłowe w Piechowicach oraz na stronie www.pok.piechowice.pl

 

Cieszy nas wzrastające zainteresowanie Mistrzostwami w Sportach Umysłowych w Piechowicach, ale na przyszłość musimy lepiej sprostać tej imprezie organizacyjnie, a przede wszystkim lokalowo.

 

 

Organizatorzy

Lech i Katarzyna Rębisz

KLS Piechowice

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki