Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

AKTUALNOŚCI, strona 65:

Zapachniało wiosną

Utworzono dnia 20.04.2015

W miniony piątek w galerii wystawowej POK zapachniało wiosną.  Grupa artystyczna Π-art pokazała nam jak różne oblicza może mieć czułość i powiewy wiosny.

„Moja pasja jest jak kobieta. Trzeba o nią dbać i pielęgnować, bo inaczej może odejść. Wiosna to najlepsza pora roku, aby się rozwijać i przenosić swoje emocje na płótno”, mówił podczas wernisażu wystawy „Czuły powiew wiosny” jeden z autorów prac.

„Pasja rozwija się jak kwiaty wiosną. Nigdy nie wiadomo co powstanie z pąka. Gdy zaczynam obraz nie wiem jaki będzie efekt końcowy”, dodaje kolejny z autorów.

czytaj dalej... na temat: Zapachniało wiosną

Zaproszenie do składania ofert

Utworzono dnia 16.04.2015

Piechowicki Ośrodek Kultury zaprasza do składania oferty cenowej na potrzeby realizacji głównej imprezy miejskiej pn. KRYSZTAŁOWY WEEKEND realizowanej w dniu 04 lipca 2015 , dotyczącej następujących zadań:

czytaj dalej... na temat: Zaproszenie do składania ofert

"Czuły powiew wiosny" serdecznie zapraszamy

Utworzono dnia 10.04.2015

Życzymy

Utworzono dnia 03.04.2015

Gratulacje za Dni Baby Wielkanocnej

Utworzono dnia 01.04.2015

W miniony weekend piechowickie Dni Baby Wielkanocnej zostały wyróżnione przez p. Zofię Czernow - posłankę na Sejm RP.

- „ Wszędzie tak powinna wyglądać działalność kulturalna oraz promocja tradycji kulturowych naszego regionu jak w Piechowicach. Piechowicki Ośrodek Kultury organizując Dni Baby Wielkanocnej w doskonały sposób edukuje dzieci i dorosłych oraz wspiera rozwój rękodzieła, rzemiosła i regionalnej sztuki ludowej. Życzę wszystkim mieszkańcom ziemi jeleniogórskiej równie barwnych i dynamicznych wydarzeń kulturalnych w ich miejscowościach, a Dyrektorowi i pracownikom POK serdecznie gratuluję”, mówiła pani Zofia Czernow podczas niedzielnego spotkania ze sztuką ludową. Gratulacje otrzymał również Burmistrz Miasta Piechowice, p. Witold Rudolf, a Dyrektor POK, p. Anna Kalisz została obdarowana bukietem pięknych wiosennych kwiatów. Zgodzić się należy z opinią p. Zofii Czernow, że piechowickie święto sztuki ludowej to bardzo udane i barwne wydarzenie kulturalne.

czytaj dalej... na temat: Gratulacje za Dni Baby Wielkanocnej

Pok nieczynny w dniu 30. 03.2015

Utworzono dnia 27.03.2015

W DNIU 30.04.2015R (PONIEDZIAŁEK) PIECHOWICKI OŚRODEK KULTURY I MIEJSKA BIBLIOTEKA NIECZYNNE (WOLNE ZA PRACĘ W DNIU 28.04.) ZA NIEDOGODNOŚCI PRZEPRASZAMY

czytaj dalej... na temat: Pok nieczynny w dniu 30. 03.2015

Dni Baby Wielkanocnej

Utworzono dnia 19.03.2015

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

Utworzono dnia 17.04.2015

Regulamin dostępny w załączniku po kliknięciu w "czytaj dalej".

czytaj dalej... na temat: Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

Człowieczy los

Utworzono dnia 09.03.2015

Tak zatytułowała swój koncert Sylwia Pogwizd, utalentowana wokalistka, która 6 marca br. uświetniła piechowicki „Dzień kobiet”. Jej los oraz niepowtarzalny głos, nieprzypadkowo porównywany do głosu Anny German zadziwiają, wzruszają oraz „łapią” za serce. Ta niezwykła niewidoma piosenkarka w reportażu „Wyśpiewać siebie”, emitowanym przez TVP 2, poruszyła serca milionów Polaków. W piątkowy wieczór zdobyła także serca naszych pań, które tego dnia licznie przybyły do Piechowickiego Ośrodka Kultury. Oprócz mocnych wrażeń, które tego popołudnia ofiarowała kobietom Sylwia Pogwizd nie zabrakło również innych przyjemności. Na wszystkie Panie czekało kilka miłych niespodzianek przygotowanych z myślą o nich.

czytaj dalej... na temat: Człowieczy los

Bez wytycznych

Utworzono dnia 04.03.2015

Najważniejsi są ludzie. Ta prawda towarzyszy czteroletniej znajomości Piechowickiego Ośrodka Kultury z czeskim stowarzyszeniem pn. Galeria XY. Fundamentem, na którym zbudowano tę znajomość była współpraca przy realizacji projektów finansowanych ze środków unijnych. Dzisiaj relacje te cementują wspólne potrzeby, wzajemne zrozumienie i szczera ludzka przyjaźń. Pozytywne doświadczenia z lat poprzednich były impulsem do kolejnej wizyty w czeskim Semily i Rokytnice nad Jizerą. Dyrektor POK- p. A. Kalisz oraz p. A. Mazur spotkały się tam z partnerem czeskim oraz przedstawicielami różnych stowarzyszeń i instytucji, aby rozmawiać o współpracy w latach 2015- 2020. Na spotkaniu ustalono, że niepotrzebne są żadne wytyczne, aby nadal podejmować wspólne działania.

czytaj dalej... na temat: Bez wytycznych

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 117

W poprzednim tygodniu: 143

W tym miesiącu: 42

W poprzednim miesiącu: 499

Wszystkich: 51028