Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Zdrowe kosmetyki

Utworzono dnia 15.12.2017

Wszystkiego na temat eko - kosmetyków mogli dowiedzieć się w miniony wtorek, uczestnicy warsztatów edukacyjnych prowadzonych w Piechowickim Ośrodku Kultury przez p. Macieja Zawieruchę. Jak za pomocą dostępnych składników zrobić zdrowe, własne kosmetyki ?

czytaj dalej na temat: Zdrowe kosmetyki

Lalki bez tajemnic

Utworzono dnia 12.12.2017

W dniu dzisiejszym Piechowicki Ośrodek Kultury gościł dzieci z Przedszkoli nr 1 i 2 oraz klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach na spotkaniach edukacyjnych zatytułowanych „Lalki bez tajemnic”. Te ciekawe zajęcia prowadzone były przez pracowników...

czytaj dalej na temat: Lalki bez tajemnic

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ

Utworzono dnia 27.11.2017

Dnia 24 listopada br. w Piechowickim Ośrodku Kultury trwały zmagania młodych twórców prezentujących swoje utwory w dwóch kategoriach literackich. Była to VII edycja Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej, w której udział wzięło 16 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego regionu. Jury w składzie Robert Zapora, Jan Owczarek, Lesław Wolak i Kinga Szczap oceniło wartość literacką 9 opowiadań i 17 wierszy zgłoszonych na przegląd. Obrady jury jak zwykle były trudne, albowiem większość utworów oceniona została jako dobre i bardzo dobre. Po burzliwej naradzie wypracowano kompromis i zanim podane zostały wyniki oraz rozdane nagrody, przewodniczący jury p. Robert Zapora tak ocenił umiejętności młodych autorów :

- „Kiedy czytałem wasze teksty nie mogłem uwierzyć, że jesteście uczniami podstawówek

i gimnazjów. Jest w nich wielka sprawność w operowaniu językiem polskim, ciekawe akcje,

treści, metafory oraz zaskakujące puenty. Niejeden dziennikarz mógłby wam pozazdrościć

czytaj dalej na temat: PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ

Spłacić dług w DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 13.11.2017

„Tylko swoją obecnością tutaj i pamięcią o tych wszystkich Polakach, którzy przywrócili nam wolny kraj, kulturę i tożsamość możemy spłacić wobec nich dług wdzięczności” , mówił Jacek Paruszyński podczas piątkowej wieczornicy z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu, ten uznany aktor teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze zaprezentował w Piechowicach świetny spektakl poetycko – muzyczny, podczas którego wierszem oraz pieśnią opowiedział historię rozgrabionej i WOLNEJ POLSKI. O zwycięskiej, wolnej i otwartej na świat ojczyźnie mówił także doskonały film Tomasza Bagińskiego pt. „Animowana historia polski”, który podczas wieczornicy prezentowany był przez Piechowicki Ośrodek Kultury.

czytaj dalej na temat: Spłacić dług w DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Sabała Karkonoszy

Utworzono dnia 16.10.2017

Takim przydomkiem brać przewodnicka określała swojego kolegę Leszka Krzeptowskiego, zasłużonego przewodnika sudeckiego i wspaniałego gawędziarza. Pamięć o nim i o jego ojcu Adamie była tematem piątkowego spotkania zatytułowanego „Wspomnienie o ludziach gór”, które odbyło się w Piechowickim Ośrodku Kultury. Zarówno Leszek, jak i Adam Krzeptowscy przybyli do Piechowic z Zakopanego w 1945 roku. Pierwszy z nich zasłużył się w naszym regionie jako wspaniały przewodnik, znakomity fotograf, pogodny i pracowity człowiek. Drugi, to uznany fotograf i reżyser filmowy, który zasłynął w okresie międzywojennym filmem „Biały Ślad” z 1932r. wyróżnionym za zdjęcia na festiwalu w Wenecji.

czytaj dalej na temat: Sabała Karkonoszy

JESIEŃ METAL i PAŁAC

Utworzono dnia 25.09.2017

Co można uzyskać z połączenia tych trzech elementów? Wydawać się może, że z połączenia Metalu, jesieni i Pałacu nie uzyskamy żadnej cudownej substancji ani też wartości dodanej. Tym czasem z tego połączenia wyszła całkiem udana artystyczno – rekreacyjna substancja, która pierwszego dnia jesieni stała się lekiem na deszcz i szarugę. „ DZIEŃ JESIENI” ( bo o tej substancji tu mowa) to cykliczna impreza promocyjno – integracyjna, którą od kilku lat organizują wspólnie Piechowicki Ośrodek Kultury, Pałac Pakoszów oraz radni os. Piastów – Pakoszów.

czytaj dalej na temat: JESIEŃ METAL i PAŁAC

Pogoda

Kalendarium

Grudzień 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 161

W poprzednim tygodniu: 85

W tym miesiącu: 277

W poprzednim miesiącu: 527

Wszystkich: 14433