Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dyskusyjny klub książki

Czcionka:

Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich, współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”. Adresowany jest przede wszystkim do osób

korzystających z bibliotek publicznych.

Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.

Pierwsze spotkanie Klubu w MBP w Piechowicach odbyło się w grudniu 2009r., średnia liczba uczestników to 5-7 osób. Spotkania odbywają się raz na dwa miesiące i są okazją do przeczytania ciekawej książki, rozmowy w przyjaznej bardzo wesołej atmosferze, wymiany spostrzeżeń i refleksji, a wszystko to przy filiżance kawy i słodkim poczęstunku. Klubowicze zasugerowali, aby połączyć dyskusję nad daną książką z jej ekranizacją. Ponieważ biblioteka dysponuje sprzętem multimedialnym to każde spotkanie DKK jest uatrakcyjnione projekcją filmu.

Jeżeli lubisz czytać, chcesz odkrywać nowe zjawiska literatury współczesnej, brać udział w spotkaniach autorskich i spędzać czas w gronie innych miłośników książek - dołącz do DKK piechowickiej biblioteki. Do zaczytania!

AKTUALNOŚCI:

Nowości w Bibliotece

Utworzono dnia 20.07.2015

Dyskusyjny Klub Książki to nie tylko rozmowa o literaturze. To także dostęp do nowości wydawniczych. Prezentujemy najnowsze nabytki książkowe, które trafiły do naszego Klubu. Książki są dostępne do wypożyczenia. Zakupione zostały z funduszy Instytutu Książki. Zapraszamy do...

czytaj dalej na temat: Nowości w Bibliotece

Pogoda

Kalendarium

Lipiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki