Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Quo Vadis czytane w Piechowicach

Utworzono dnia 05.09.2016

Akcja „Narodowe Czytanie” na stałe zagościła w kalendarzu imprez naszego miasta. Tego roku po raz czwarty Piechowiczanie wzięli udział w publicznym czytaniu dzieł klasyki polskiej literatury.

czytaj dalej na temat: Quo Vadis czytane w Piechowicach

Atelier i pracowania fotograficzna w Górzyńcu

Utworzono dnia 08.08.2016

Przyglądając się odbitkom prezentowanym na wystawie „Fotografie z Górzyńca i okolic” odnosimy wrażenie, że miejsca nam dobrze znane cofają się w czasie w poprzedzenie stulecie. Dlaczego? Dlatego, że p. Tomasz Mielech , autor wystawy, fotograf z zawodu i zamiłowania preferuje fotografię klasyczną, wykonywaną za pomocą kamer wielkoformatowych, gdzie obraz fotograficzny powstaje na materiałach światłoczułych.

czytaj dalej na temat: Atelier i pracowania fotograficzna w Górzyńcu

Niech żyją wakacje

Utworzono dnia 02.08.2016

Takie hasło towarzyszyło przez cały lipiec zajęciom wakacyjnym prowadzonym przez Piechowicki Ośrodek Kultury.  Każdego dnia w godz. 10.00 – 14.00 instruktorzy dwoili się i troili, aby sprawić dzieciom jak najwięcej przyjemności oraz zorganizować  ciekawe konkursy, wycieczki, gry lub zabawy. Starania te zostały docenione zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców o czym świadczy wysoka frekwencja do ostatnich dni lipca.

czytaj dalej na temat: Niech żyją wakacje

Komunikat

Utworzono dnia 13.07.2016

Jarmark Tradycji Pogranicza i Kryształowy Weekend- dzień II

Utworzono dnia 06.07.2016

 

Kolejny dzień piechowickiego świętowania przyniósł dużo niespodzianek i atrakcji. Uroczystego otwarcia dokonali tego dnia Burmistrz Miasta Rokytnice nad Jizerou- p. Petr Matyaš i Burmistrz Piechowic- p. Witold Rudolf. Program artystyczny prezentowany na estradzie również był polsko-czeski, ponieważ DDM Rokytnice wspólnie z Piechowickim Ośrodkiem Kultury realizuje projekt JARMARK TRADYCJI POGRANICZA. Za największe atrakcje drugiego dnia imprezy uznać należy występ mażoretek z Rokytnicy, pokazy historyczne i warsztaty rzemiosła, zabawy plastyczne BABY ART, koncerty Mr. Popelino oraz zespołu Punto Latino Band. Równie ciekawie zaprezentowały się na estradzie dzieci z przedszkola "Pod czerwonym muchomorem", grupa taneczna Sun Shine oraz zespoły Szklarki, Miłek i Liminis. Do sobotnich niespodzianek możemy zaliczyć dwugodzinną, nieodpłatną zabawę na dmuchańcach, którą wszystkim dzieciom ufundował tego dnia Piechowicki Ośrodek Kultury. Kolejną była loteria przygotowana przez Stowarzyszenie Goduszyn, w której najwięcej radości sprawił p. A. Kanik rower będący główną nagrodą. Do mniej miłych niespodzianek zaliczyć trzeba 3-minutową nawałnicę, która tuż przed uroczystym otwarciem zniszczyła kilka namiotów i postawiła realizację imprezy pod znakiem zapytania. Mimo tego z 30- minutowym opóźnieniem udało się uruchomić sprzęt nagłaśniający i rozpocząć piechowickie świętowanie, które zakończyła dyskoteka trwająca do 1.00 w nocy.

czytaj dalej na temat: Jarmark Tradycji Pogranicza i Kryształowy Weekend- dzień II

Jarmark Tradycji Pogranicza i Kryształowy Weekend- dzień I

Utworzono dnia 05.07.2016

W pierwszy weekend lipca jak co roku mieszkańcy Piechowic obchodzili święto tradycji rzemieślniczych, a w szczególności szklarskich, związanych z historią naszego regionu. Święto to rozpoczęło się pokazami i warsztatami cyrkowymi oraz samodzielnym zdobieniem szkła przez uczestników tego wydarzenia. Podczas uroczystego otwarcia projektu i dni tradycji szklarskich Burmistrz Miasta Piechowice – p. Witold Rudolf symbolicznie przekazał rządy na czas trwania święta szkła i rzemiosła p. Małgorzacie Dajewskiej- prof. Katedry Szkła i Ceramiki ASP we Wrocławiu. Pierwszy dzień świętowania zakończył koncert gwiazdy polskiej estrady – p. Haliny Frąckowiak, która zachwyciła licznie przybyłych gości tekstami piosenek oraz aranżacją swoich przebojów. Uczestnicy koncertu chętnie śpiewali znane utwory wraz z artystką i jej zespołem, a całości dopełnił doskonały kwartet smyczkowy.

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz artykułu : http://www.24jgora.pl/artykul,16235

czytaj dalej na temat: Jarmark Tradycji Pogranicza i Kryształowy Weekend- dzień I

Pogoda

Kalendarium

Kwiecień 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 12

W poprzednim tygodniu: 76

W tym miesiącu: 293

W poprzednim miesiącu: 442

Wszystkich: 11006