Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Lalki bez tajemnic

Utworzono dnia 12.12.2017

W dniu dzisiejszym Piechowicki Ośrodek Kultury gościł dzieci z Przedszkoli nr 1 i 2 oraz klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach na spotkaniach edukacyjnych zatytułowanych „Lalki bez tajemnic”. Te ciekawe zajęcia prowadzone były przez pracowników...

czytaj dalej na temat: Lalki bez tajemnic

PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ

Utworzono dnia 27.11.2017

Dnia 24 listopada br. w Piechowickim Ośrodku Kultury trwały zmagania młodych twórców prezentujących swoje utwory w dwóch kategoriach literackich. Była to VII edycja Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej, w której udział wzięło 16 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego regionu. Jury w składzie Robert Zapora, Jan Owczarek, Lesław Wolak i Kinga Szczap oceniło wartość literacką 9 opowiadań i 17 wierszy zgłoszonych na przegląd. Obrady jury jak zwykle były trudne, albowiem większość utworów oceniona została jako dobre i bardzo dobre. Po burzliwej naradzie wypracowano kompromis i zanim podane zostały wyniki oraz rozdane nagrody, przewodniczący jury p. Robert Zapora tak ocenił umiejętności młodych autorów :

- „Kiedy czytałem wasze teksty nie mogłem uwierzyć, że jesteście uczniami podstawówek

i gimnazjów. Jest w nich wielka sprawność w operowaniu językiem polskim, ciekawe akcje,

treści, metafory oraz zaskakujące puenty. Niejeden dziennikarz mógłby wam pozazdrościć

czytaj dalej na temat: PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ

Spłacić dług w DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 13.11.2017

„Tylko swoją obecnością tutaj i pamięcią o tych wszystkich Polakach, którzy przywrócili nam wolny kraj, kulturę i tożsamość możemy spłacić wobec nich dług wdzięczności” , mówił Jacek Paruszyński podczas piątkowej wieczornicy z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu, ten uznany aktor teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze zaprezentował w Piechowicach świetny spektakl poetycko – muzyczny, podczas którego wierszem oraz pieśnią opowiedział historię rozgrabionej i WOLNEJ POLSKI. O zwycięskiej, wolnej i otwartej na świat ojczyźnie mówił także doskonały film Tomasza Bagińskiego pt. „Animowana historia polski”, który podczas wieczornicy prezentowany był przez Piechowicki Ośrodek Kultury.

czytaj dalej na temat: Spłacić dług w DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Sabała Karkonoszy

Utworzono dnia 16.10.2017

Takim przydomkiem brać przewodnicka określała swojego kolegę Leszka Krzeptowskiego, zasłużonego przewodnika sudeckiego i wspaniałego gawędziarza. Pamięć o nim i o jego ojcu Adamie była tematem piątkowego spotkania zatytułowanego „Wspomnienie o ludziach gór”, które odbyło się w Piechowickim Ośrodku Kultury. Zarówno Leszek, jak i Adam Krzeptowscy przybyli do Piechowic z Zakopanego w 1945 roku. Pierwszy z nich zasłużył się w naszym regionie jako wspaniały przewodnik, znakomity fotograf, pogodny i pracowity człowiek. Drugi, to uznany fotograf i reżyser filmowy, który zasłynął w okresie międzywojennym filmem „Biały Ślad” z 1932r. wyróżnionym za zdjęcia na festiwalu w Wenecji.

czytaj dalej na temat: Sabała Karkonoszy

JESIEŃ METAL i PAŁAC

Utworzono dnia 25.09.2017

Co można uzyskać z połączenia tych trzech elementów? Wydawać się może, że z połączenia Metalu, jesieni i Pałacu nie uzyskamy żadnej cudownej substancji ani też wartości dodanej. Tym czasem z tego połączenia wyszła całkiem udana artystyczno – rekreacyjna substancja, która pierwszego dnia jesieni stała się lekiem na deszcz i szarugę. „ DZIEŃ JESIENI” ( bo o tej substancji tu mowa) to cykliczna impreza promocyjno – integracyjna, którą od kilku lat organizują wspólnie Piechowicki Ośrodek Kultury, Pałac Pakoszów oraz radni os. Piastów – Pakoszów.

czytaj dalej na temat: JESIEŃ METAL i PAŁAC

Komunikat

Utworzono dnia 22.09.2017

 

UWAGA

Ze względu na niekorzystne zapowiedzi pogodowe dla Piechowic na dzień 23 września br. Dzień Jesieni odbędzie się na terenie firmy Metal Piechowice, ul. Pakoszowska. Zapraszamy na godz. 14.00.   Organizatorzy

czytaj dalej na temat: Komunikat

Pogoda

Kalendarium

Czerwiec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1

W poprzednim tygodniu: 334

W tym miesiącu: 627

W poprzednim miesiącu: 510

Wszystkich: 17517