Szanowni Mieszkańcy,
Nazywam się Ewa Romańska i od 13 lat jestem pracownikiem Piechowickiego Ośrodka Kultury. Miło poinformować mi, że od dnia 1 marca 2025r. pełnię także funkcję dyrektora tej instytucji.
Wierzę, że każdy człowiek ma swoje unikalne pasje, zainteresowania i pomysły, które powinny znaleźć odzwierciedlenie w ofercie kulturalnej dostępnej w naszym mieście. Dlatego moim głównym celem na tej nowej drodze jest wdrażanie różnorodnych wydarzeń i warsztatów kulturalnych dopasowanych do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Chciałabym, aby Piechowicki Ośrodek Kultury stał się przestrzenią, w której każdy będzie czuł się dobrze i będzie mógł aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym Piechowic.
Wraz z całym, świetnym zespołem POK będziemy podejmować nowe inicjatywy, wzbogacać istniejącą ofertę kulturalną oraz wydarzenia przez nas realizowane, które mam nadzieję zainspirują Państwa i zachęcą do uczestnictwa w nich.
Działania POK ukierunkowane będą na otwartość, wzmacnianie więzi społecznych i podejmowanie wielopłaszczyznowej współpracy m.in. z innymi jednostkami, organizacjami, twórcami, artystami i z Wami- mieszkańcami i mieszkankami Piechowic.
Liczę, że będę miała okazję spotykać Państwa podczas licznych wydarzeń, imprez czy eventów organizowanych dla Was w budynku POK oraz na terenie miasta i że razem stworzymy coś wyjątkowego sprawiając tym samym, że życie kulturalne w Piechowicach będzie tętniło energią i dobrymi emocjami.
Już dziś pragnę serdecznie Państwa zaprosić na święto sztuki ludowej, czyli Dzień Baby Wielkanocnej, który odbędzie się 12 kwietnia br., w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Piechowicach.
Do zobaczenia!
Ewa Romańska
Dyrektor Piechowickiego Ośrodka Kultury