Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

WSZYSTKIE TALENTY PIOTRA JEZIERSKIEGO

Utworzono dnia 29.01.2024

Wszystkie talenty oraz pasje artystyczne Piotra Jezierskiego, mieszkańca Piechowic mogli poznać goście wernisażu, który 26 stycznia br. odbył się w galerii Piechowickiego Ośrodka Kultury. Autor do tej pory tworzył sztukę wyłącznie na użytek własny i swoich bliskich. Swoją twórczość traktuje jako pasję nie oczekując od niej nic w zamian. Dlatego bardzo cieszy fakt, że zdecydował się zaprezentować swoje możliwości szerszemu gronu odbiorców, a jego obrazy i rzeźby można teraz zobaczyć wyeksponowane na wystawie.

Swoją przygodę z twórczością Piotr Jezierski zaczął w młodości i do dnia dzisiejszego rozwija swoje umiejętności. Preferuje malarstwo olejne, ale nie obce mu są także rysunek i rzeźba. Tematyka prac Pana Piotra jest bardzo różnorodna- od abstrakcji i kubizmu poprzez pejzaże, aż do martwej natury oraz wizerunków zwierząt i ludzi.

W wolnych chwilach sięga również po aparat i stara się uchwycić zachwycające kadry otaczających go krajobrazów. Dzięki przygotowanej na wernisaż wideo prezentacji zgromadzeni goście mogli zobaczyć kilkadziesiąt ujęć klimatycznych, karkonoskich pejzaży wykonanych przez Piotra Jezierskiego. Dodatkowo wyświetlone zostały zdjęcia obrazów, których autor już nie posiada w swojej kolekcji. Wernisaż odbył się w bardzo przyjacielskiej, kameralnej atmosferze. Często dało się usłyszeć pytania skierowane do pana Piotra o szczegóły stosowanych przez niego technik, źródła inspiracji oraz możliwość zakupu poszczególnych obrazów.

Autorowi życzymy dużo wolnego czasu na realizację kolejnych, twórczych projektów oraz nieprzerwanej chęci artystycznej ekspresji. Państwa zaś, zapraszamy do galerii POK, gdzie do 23 lutego można podziwiać wystawę twórczości Piotra Jezierskiego.

POK

 

 

 

 

 

Wernisaż wystawy Piotra Jezierskiego- 26.01.2024r.

Utworzono dnia 29.01.2024, 15:08

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 117

W poprzednim tygodniu: 143

W tym miesiącu: 42

W poprzednim miesiącu: 499

Wszystkich: 51028