Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

TAM, GDZIE KOLORY MAJĄ MOC

Utworzono dnia 12.10.2023

Od sierpnia do początku października br. w galerii Piechowickiego Ośrodka Kultury eksponowana była wyjątkowa i niezwykle kolorowa instalacja edukacyjna. Pod nazwą „MOC KOLORÓW” znaleźć można było osiem „fotościanek” stanowiących idealne tło do zgłębiania sztuki fotografii przy użyciu własnego smartfona. Poprzez zabawę ze zmianą pozycji, perspektywy, światła oraz ustawień aparatu można było wykonać piękne ujęcia portretowe komuś lub zrobić interesujące „selfie” samemu sobie.

Instalacja ta stworzona została aby rozbudzać ciekawość, edukować, poszerzać horyzonty i zachęcić do uczestnictwa w życiu kulturalnym mieszkańców Piechowic i okolic. Czy udało się osiągnąć ten cel? Zdecydowanie tak!

„MOC KOLORÓW” zebrała bardzo pozytywne recenzje zarówno wśród osób indywidualnie odwiedzających galerię, jak i wśród grup zorganizowanych. Łącznie wystawę odwiedziło ok. 450-500 osób.

Dzięki kontynuacji współpracy z piechowickimi placówkami oświatowymi mogliśmy już czwarty rok z rzędu gościć w naszych progach bardzo liczne grono dzieci i młodzieży. Dla tych dwóch grup wiekowych, czyli przedszkolaków i uczniów klas I-VI szkół podstawowych dodatkowo przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne, których filarem była w/w instalacja.

Dlaczego widzimy kolory? Jak działa pryzmat? Z jakiego powodu kolory są ważne w życiu każdego człowieka? W jaki sposób kolory widzą zwierzęta? To tylko nieliczne z pytań, na które staraliśmy się wspólnie znaleźć odpowiedzi, zapoznając się z prezentacją multimedialną wyświetlaną podczas zajęć. Trzeba tu zauważyć, że młodzi piechowiczanie ponownie okazali się bardzo bystrymi, ciekawymi świata i wdzięcznymi odbiorcami prezentowanych treści.

Po części „wykładowej” był czas na zwiedzanie galerii POK, w której każdy mógł poczuć się jak profesjonalny model czy modelka pozując do zdjęć na tle białych anielskich skrzydeł, zielonej dżungli, ogromnego czarnego kota, a także pięciu innych kolorowych ścianek. Nauczyciele i wychowawcy natomiast dzielnie sprawdzali się w roli fotografów. O tym, że instalacja „MOC KOLORÓW” spełniła swoje zadanie i osiągnęła sukces może także świadczyć fakt, że znaczna część uczestników naszych zajęć wracała do galerii popołudniami, by zrobić jeszcze kilka dodatkowych zdjęć. Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas i chęci by odwiedzić tą inną niż wszystkie wystawę w Piechowickim Ośrodku Kultury. Powoli zaczynamy myśleć nad kolejnym tematem edukacji kulturalnej w przyszłym roku. A już dziś zapraszamy serdecznie mieszkańców Piechowic na następną ekspozycję pn. „POLSKIE GÓRY DRUKOWANE”, poświęconą tematyce literatury górskiej, która realizowana jest w ramach projektu NIEPODLEGŁA W NOGACH.

POK

ZAJĘCIA EDUKACYJNE I INSTALACJA "MOC KOLORÓW"- wrzesień/ październik 2023

Utworzono dnia 12.10.2023, 13:34

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 14

W poprzednim tygodniu: 105

W tym miesiącu: 46

W poprzednim miesiącu: 561

Wszystkich: 49107