Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

RODZINNIE I TWÓRCZO, CZYLI WERNISAŻ WYSTAWY MARII HUT

Utworzono dnia 05.12.2022

„Rodzinne malowanie” - to tytuł wystawy autorstwa Marii Hut, której wernisaż odbył się w piątkowe popołudnie w Piechowickim Ośrodku Kultury. O autorce obrazów śmiało można powiedzieć, że to nietuzinkowa, niezwykle kreatywna i pełna energii kobieta, która przez całe swoje życie realizowała niezliczoną ilość pomysłów. Pracując jako projektant w jeleniogórskiej spółdzielni pracy tworzyła m.in. wzory pamiątek regionalnych i ręcznie tkanych kilimów, a jako właścicielka „Galerii I” prowadziła pracownię krawiecko- artystyczną, w której powstawała interesująca konfekcja damska. Przygodę z malarstwem Maria Hut rozpoczęła będąc już na emeryturze. Tematami jej prac najczęściej są ludzie, wizerunki patronów i świętych, sylwetki zwierząt i pejzaże. Na wystawie oprócz przekroju twórczości Pani Marii zaprezentowane zostały olejne pejzaże namalowane przez Pana Ryszarda Hut- męża bohaterki wernisażu, a także dzieła jej prawnuczki Zosi. Zebrani tego popołudnia goście mieli możliwość poznać skondensowany życiorys artystki dzięki przygotowanej na wernisaż prezentacji multimedialnej, a także wysłuchać autorskiej poezji Marii Maczkowskiej, która prywatnie jest serdeczną przyjaciółką Pani Marii Hut.

Na zakończenie wernisażu na wszystkich obecnych czekała niespodzianka w postaci wspólnego dzieła, na którym każdy mógł coś namalować, tworząc tym samym barwną pamiątkę z tego wydarzenia.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii Piechowickiego Ośrodka Kultury i zobaczenia wystawy pn. „RODZINNE MALOWANIE” od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00. Wystawa będzie prezentowana do 5 stycznia 2023r.

 

Rodzinne malowanie- wystawa autorstwa Marii Hut, 03.12.2022

Utworzono dnia 05.12.2022, 11:34

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 14

W poprzednim tygodniu: 105

W tym miesiącu: 46

W poprzednim miesiącu: 561

Wszystkich: 49107