Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

Polskie rocznice

Utworzono dnia 29.04.2016

Pierwszy dzień piechowickich obchodów 1050-tej rocznicy Chrztu Polski i 225-tej Uchwalenia Konstytucji 3 Maja minął pod znakiem plenerowej inscenizacji tych dwóch bardzo ważnych wydarzeń. Udział w niej wzięli harcerze z piechowickiej drużyny POGROM i pracownicy Piechowickiego Ośrodka Kultury, który był organizatorem tego działania. Przechodnie i dzieci najchętniej korzystały ze stanowiska „Osady Piastowskiej”, na którym m.in. brzmiały dźwięki lutni i częstowano świeżo pieczonymi podpłomykami. Drugie ze stanowisk bardziej interesowało dzieci starsze i młodzież, którzy w szkole dobrze poznali historię Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dlatego z zainteresowaniem śledzili „dysputy posłów” Sejmu Wielkiego RP i brali w niej czynny udział. Z chęcią również uczniowie i przechodnie uczestniczyli w quizie pt. „A to Polska właśnie...” odpowiadając bezbłędnie na pytania dotyczące naszej Ojczyzny. Mamy nadzieję, że inscenizacja „Polskie rocznice” przypomniała w ciekawy sposób mieszkańcom i gościom miasta Piechowice o bardzo ważnych wydarzeniach w dziejach naszego kraju. Była to równocześnie oryginalna forma edukacji, w której licznie udział wzięły dzieci z piechowickich przedszkoli oraz SP nr 1. Przed nami jeszcze kolejny dzień obchodów 1050-tej rocznicy Chrztu Polski i 225-tej Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który zaplanowany jest jako Uroczysta Akademia w sali OSP Piechowice.

 

Dyrektor i pracownicy Piechowickiego Ośrodka Kultury dziękują wszystkim uczestnikom inscenizacji „Polskie rocznice”, a w szczególności tym, którzy wcielili się w postacie historyczne dając innym „żywy kawałek historii”.

Serdeczne podziękowania składamy zatem :

  • Wiktorii Wieczorek
  • Angelice Urbaniak
  • Martynie Sieńkowiec
  • Oli Matusiak
  • Piotrowi Tamiole
  • Mateuszowi Kozikowi
  • Julii Pyziak
  • Dawidowi Matusiakowi
  • Mateuszowi Matusiakowi
  • Oliwii Niemiec

Ponadto serdeczne podziękowania przekazujemy także Arkadiuszowi Rudolfowi i Jarosławowi Szczyżowskiemu za wkład pracy i pomoc wniesioną w realizację tego wydarzenia.

 

                                      POK

Polskie rocznice

Utworzono dnia 29.04.2016, 17:50

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 67

W poprzednim tygodniu: 75

W tym miesiącu: 223

W poprzednim miesiącu: 548

Wszystkich: 35297