Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

CIEMNOŚĆ I ŚWIATŁO W GALERII POK

Utworzono dnia 03.02.2021

Już dwa kroki po przekroczeniu drzwi wejściowych Piechowickiego Ośrodka Kultury można znaleźć się w zupełnie innym świecie. W świecie intensywnych barw, cieni, rozmaitych świateł i efektów wizualnych. Wszystko to za sprawą nietypowej instalacji pn. „ W CIEMNOŚCI” prezentowanej w galerii POK od 22 stycznia br.„Tego jesze nie było!”, „ Niesamowite wrażenie”, czy po prostu „ Wow!”, to tylko kilka z licznych komentarzy wypowiadanych po obejrzeniu instalacji, która cieszy się dużym zainteresowaniam wśród mieszkańców Piechowic i okolic.Obrazy namalowane z użyciem farb fluorescencyjnych powstały dzięki zaangażowaniu uczestników zajęć plastycznych, którzy przed pandemią spotykali się w POK.Resztę ekspozycji stanowią elementy dekoracyjne pozwalające na osiągnięcie ciekawych efektów świetlnych.

Instalacja „ W CIEMNOŚCI” ma dodawać optymizmu i edukować. Ma ona chociaż w niewielkim stopniu oderwać nas od apatycznej, szarej codzienności w tych „covidowych” czasach. Sprawić, że każdy kto odwiedzi bibliotekę czy galerię poczuje odrobinę magii i wyjdzie z uśmiechem na twarzy. Z tej możliwości chętnie korzystają nauczyciele i dzieci z klas I-III z obu piechowickich Szkół Podstawowych. Dzięki podziałowi poszczególnych klas na grupy można bezpiecznie i z zachowaniem reżimu sanitarnego przeprowadzić zajęcia edukacyjne połączone z zabawą plastyczną i zwiedzaniem ekspozycji.

Mamy nadzieję i liczymy na to, że znajdziecie Państwo chwilę aby zajrzeć w nasze progi i na własne oczy zobaczyć tę karnawałową instalację.

                                                                                                                                                                    POK

 

Więcej zdjęć z instalacji „ W CIEMNOŚCI” po kliknięciu w link:

https://24jgora.pl/artykul/piechowicki-pok-zaprasza/1133386

 

INSTALACJA " W CIEMNOŚCI"

Utworzono dnia 03.02.2021, 14:03

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 28

W poprzednim tygodniu: 104

W tym miesiącu: 132

W poprzednim miesiącu: 295

Wszystkich: 33849