Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

Budynek POK pięknieje

Utworzono dnia 11.12.2020

Mimo tego, że jeszcze 20 lat temu nikt widział możliwości podźwignięcia budynku Piechowickiego Ośrodka Kultury z zapaści, w której się znalazł ze względu na zły stan techniczny, dzisiaj budynek ten jest już w niezłym stanie. Sukcesywne remonty prowadzone od 2004 roku małymi kroczkami przyniosły zdecydowaną poprawę stanu technicznego. Wszystkie 3 kondygnacje budynku POK o łącznej powierzchni 762 m² zostały nie tylko wyremontowane, ale i właściwie zaadoptowane na potrzeby działalności kulturalnej. Największy jednak zakres prac remontowych przeprowadzono w minionych trzech latach, w których to POK otrzymał wsparcie finansowe w postaci dotacji celowej z budżetu Miasta Piechowice. Były to prace polegające na:

* 2018r – likwidacji barier architektonicznych na parterze budynku Piechowickiego Ośrodka Kultury poprzez przebudowę holu i wejścia do sali widowiskowej,

* 2019r - wymianie stolarki okiennej oraz kapitalnym remoncie WC w budynku Piechowickiego Ośrodka Kultury ,

* 2020r - wykonanie elewacji tylnej i bocznej ściany budynku Piechowickiego Ośrodka Kultury.


 

Patrząc dzisiaj na tylną i boczną elewację budynku POK, aż chce się powiedzieć- zobaczcie jak pięknie wygląda POK od strony ul. Nadrzecznej. Na tym jeszcze nie koniec dobrych wiadomości na temat stanu technicznego POK-u. W czasie zamknięcia budynku z powodu COVID -19 załoga POK samodzielnie przeprowadziła renowację starych i mocno zniszczonych schodów drewnianych łączących parter z II piętrem ośrodka kultury. Balustrady, tralki, podstopnie oraz pochwyty zostały oczyszczone z kilku warstw farby olejnej i pomalowane impregnatem do drewna. Z pomocą stolarza wymieniono metalową kratkę udającą balustradę I biegu schodów na drewnianą, a całość zwieńczyły kuliste uchwyty. Wszystkie te prace były możliwe dzięki wsparciu finansowemu ze strony Gminy Piechowice oraz dzięki ponadprzeciętnym umiejętnościom i wielkiej pracowitości kobiecej załogi POK.

Dlatego w tym miejscu serdecznie dziękuję za wsparcie moich starań Burmistrzowi i radnym Rady Miasta Piechowice oraz wspaniałym paniom, które pracują w Piechowickim Ośrodku Kultury. Naszym mieszkańcom obiecuję natomiast, że w roku 2021 dołożę wszelkich starań, aby frontowa elewacja ośrodka kultury była równie piękna jak tylna. W kontekście remontu frontowej ściany budynku kilkakrotnie byłam już pytana „Co będzie z muralem?” Odpowiadam – mural zostaje !


 

Anna Kalisz

Dyrektor Piechowickiego Ośrodka Kultury

Remont POK 2020

Utworzono dnia 11.12.2020, 13:52

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 28

W poprzednim tygodniu: 104

W tym miesiącu: 132

W poprzednim miesiącu: 295

Wszystkich: 33849