Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

3,2,1… ODJAZD! CZYLI „AUTO- DZIEŃ DZIECKA” W PIECHOWICACH

Utworzono dnia 02.06.2021

W dosyć nietypowej formule, bo we wnętrzach samochodów odbył się w tym roku Miejski Dzień Dziecka w Piechowicach. Ta odmienność spowodowana była koniecznością dostosowania się przez Organizatorów do aktualnych obostrzeń i rygorów związanych z pandemią. Nie powstrzymało to jednak dobrego humoru i wielu uśmiechów na twarzach wszystkich, którzy „wystartowali” w Auto- Dniu Dziecka. Drużyny o bardzo oryginalnych i fantazyjnych niekiedy nazwach (np. Słodziaki, Wirki czy Uciekające balony), złożone z rodziców/ opiekunów oraz dzieci wzięły udział w samochodowej zabawie przygotowanej przez POK na placu przy dworcu PKP. Do wykonania było 6 zadań, w których nie liczył się czas, ale umiejętność współpracy, spostrzegawczość, zwinność i koncentracja. Zawodnicy niezależnie od wieku wspaniale poradzili sobie z każdym z zadań angażując się w ich wykonanie. Po przejechaniu „placu” i wykonaniu zadań, każde z dzieci biorące udział w zabawie wybrało dla siebie upominek w postaci zabawki. Po ukończeniu trasy zawodnicy dopingowali także startujące drużyny z „poczekalni” specjalnie przygotowanej na czas oczekiwania pozostały do losowania nagród głównych. Czekały tam na dzieci „czekadełka” przygotowane przez Urząd Miasta Piechowice. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród głównych, którymi były 3 bony Sodexo o wartości 300zł każdy. Ich sponsorami byli: PSB „Mrówka” Piechowice, Radni Rady Miasta Piechowice i Piechowicki Ośrodek Kultury. Urocza, dwuletnia Klaudia, która pomagała w wyciąganiu losów dostarczyła uczestnikom naprawdę sporo emocji, losując kilkukrotnie „puste” losy ( przewidywano udział 20 drużyn, a wystartowało 13). Szczęście sprzyjało tego dnia drużynom „Górzyniec Rządzi”, „Re-re-kum-kum” i „Słodziaki”. Serdecznie gratulujemy!

Dzieci, które w tym dniu nie wzięły udziału w AUTO-DNIU DZIECKA, a przyszły kibicować innym zostały obdarowane upominkami. Czas umilała wszystkim muzyka i wesoła, pluszowa „Mrówka”.

Dziękujemy mieszkańcom naszego miasta za chęć wspólnego spędzenia czasu na zabawie oraz za miłe słowa, a dzieciom jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze.

 

Piechowicki Ośrodek Kultury i Urząd Miasta Piechowice dziękują

sponsorom i partnerom, za pomoc oraz wsparcie w organizacji

AUTO-DNIA DZIECKA , a w szczególności:

* Radnym z Rady Miasta Piechowice, którzy ufundowali jedną z nagród głównych, a wśród nich p. Danucie Cal, p. Joannie Wąsiewskiej,

p. Leonowi Smolczyńskiemu i p. Józefowi Nadolnemu -którzy wsparli nas w tym dniu swoją pracą,

* Właścicielom i Kierownikowi PSB „ Mrówka” Piechowice,

oraz właścicielowi „Silesii” p. Władysławowi Leszczyńskiemu

i p. Bogdanowi Skowronowi za bezinteresowną pomoc i wsparcie.

AUTO- DZIEŃ DZEICKA W PIECHOWICACH- 01.06.2021

Utworzono dnia 02.06.2021, 11:47

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 108

W poprzednim tygodniu: 145

W tym miesiącu: 316

W poprzednim miesiącu: 515

Wszystkich: 52365