Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

Grupa plast. dorośli

PRACOWNIA RYSUNKU I MALARSTWA DLA DOROSŁYCH- ZAJĘCIA ZAWIESZONE

Pracownia plastyczna dla dorosłych przy Piechowickim Ośrodku Kultury funkcjonuje od roku 2012. W zajęciach uczestniczą osoby, dla których malowanie jest pasją i pomysłem na miłe spędzenie czasu. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby spełnić swoje marzenia artystyczne, realizować różne pomysły plastyczne lub tylko spróbować swoich sił w sztuce do odwiedzin pracowni.

Program zajęć:

Program zajęć plastycznych dla dorosłych obejmuje naukę podstawowych technik rysunkowych i malarskich dla osób początkujących. Kształcenie rozpoczyna nauka rysunku z uwzględnieniem prawidłowych proporcji i zapoznanie się z takimi technikami jak: ołówek, sepia, pastele i tusz. Następnie wprowadzane są techniki malarskie w kolejności: akwarela, farby akrylowe, farby olejne. W trakcie zajęć omawiane są szczegóły technik plastycznych oraz zasady kompozycji i perspektywy. Metody uzyskiwania odpowiednich barw, światłocienia i głębi.

Tematami wykonywanych prac są: ćwiczenia z natury – martwa natura, pejzaż, kwiaty oraz ćwiczenia na podstawie własnych materiałów fotograficznych lub wyobraźni.

Techniki i tematy są realizowane w trybie indywidualnym w zależności od potrzeb i oczekiwań uczestnika. (Dla osób zaawansowanych proponujemy kontynuację wybranych technik i tematów)

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz. 10.00 – 13.00 w pracowni plastycznej Piechowickiego Ośrodka Kultury.

Kontakt:

Osoba prowadząca:

mgr sztuki Emanuela Czujowska

tel. 693 664 096,

e-mail: wysokikamien@wp.pl

 

 

 

 

 

 

Członkowie grupy i ich prace

Utworzono dnia 21.01.2015, 08:32

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki