Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

Wernisaż wystawy "Ku radości braci narciarskiej" Mieczysława Skowrona- 16 stycznia 2015r.

Utworzono dnia 28.01.2015, 13:52

TRZY RAZY "S"

Sztuka, Sport, Skowron. Tak w trzech słowach można podsumować wydarzenia piątkowego wernisażu w Piechowickim Ośrodku Kultury. „Ku radości braci narciarskiej” to tytuł wystawy autorstwa Mieczysława Skowrona, której otwarcie zgromadziło w galerii CZTERY PORY ROKU blisko sto osób.
 Od lat związany jest ze sportem, nauczyciel w jeleniogórskiej SP nr 15, trener II klasy w narciarstwie, artysta-amator, pasjonat narciarstwa retro i narciarstwa biegowego, mąż i ojciec- to właśnie charakterystyka Mieczysława. Swoją twórczość traktuje jako hobby. Jak sam mówi o sobie, nie czuje się artystą i nie chce by go nim nazywano. Jednak zaangażowanie i cierpliwość jakie wkłada w każdy z wykonywanych przez siebie, wypalanych obrazków wzbudza w odbiorcach zainteresowanie i podziw. Wykonanie jednej pracy trwa od 2 tygodni do miesiąca czasu. Wzory i postaci nanoszone są na drewniany podkład przy pomocy lutownicy. Następnie Mieczysław wzbogaca je w kolor i elementy ozdobne, by na koniec nałożyć wosk i wypolerować pracę. Tematem jego twórczości jest narciarstwo i wszystko co z nim związane.  Mieczysław Skowron jest także kolekcjonerem starodawnego sprzętu narciarskiego oraz organizatorem i uczestnikiem zawodów narciarskich w stylistyce retro.

Frekwencja podczas wernisażu była tak duża, że zaskoczyła nawet organizatora. Poza, jak zawsze niezawodnymi mieszkańcami Piechowic, na sali widowiskowej POK zgromadziło się liczne grono ludzi ciałem i duchem związanych ze sportem oraz cały sztab przyjaciół i znajomych autora.
Wystawa spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Rozmowy i śmiech słychać było w całym budynku POK, a goście z żywym zainteresowaniem dyskutowali na tematy sportowo- twórcze.
W kronice, na stronie upamiętniającej to wydarzenie pojawił się wpis „Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć”. Tym właśnie zdaniem chcielibyśmy zaprosić wszystkich Państwa do odwiedzania   galerii i zobaczenia na własne oczy, co kryje się pod nazwą „Ku radości braci narciarskiej”. Jak zwykle serdecznie zachęcamy Państwa także do brania udziału w wernisażach i wszystkich wydarzeniach organizowanych przez Piechowicki Ośrodek Kultury.

 

Wystawę Mieczysława Skowrona można oglądać od 16 stycznia do 13 lutego 2015r., od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki