Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

"Górskie Impresje" wernisaż wystawy Marka Rawskiego ,07.08. 2015

Utworzono dnia 10.08.2015, 12:35

Jak powstają fotografiki ?Odpowiedź na to i wiele innych pytań otrzymali goście piątkowego wernisażu wystawy zatytułowanej „Górskie impresje”, autorstwa Marka Rawskiego. Słowo „otrzymali” traktować należy tutaj dosłownie. Autor prac zaprezentował bowiem podczas wernisażu doskonałą wizualizację trudnego i wieloetapowego procesu twórczego, jakim jest niewątpliwie tworzenie fotografiki. Wielogodzinna praca polegająca na doskonałej znajomości odpowiednich programów komputerowych, wyczuciu barw i faktur oraz nieograniczonej wyobraźni pozwalają na przetwarzanie fotografii w wyrafinowane obrazy.

- „Marek Rawski, jeleniogórski lekarz chirurg, zabiera nas w świat fotografii grającej na zmysłach, lubianej , pięknej i przyjemnej, wręcz hedonistycznej. Pastisz to czy malarstwo – sam nie wiem jak nazwać to świadome naśladowanie stylu malarskiego. Oglądanie tej wysublimowanej fotografii zbliża nas do celów wznioślejszych i szlachetniejszych”, napisał o twórczości M.Rawskiego, znany jeleniogórski mistrz fotografii p. Waldemar Grzelak.

O wielkiej wrażliwości twórczej i niesamowitych umiejętnościach autora wystawy pt. „ Górskie impresje” zapewne nie trzeba już przekonywać gości Piechowickiego Ośrodka Kultury, którzy w piątkowe popołudnie bardzo dobrze ocenili wystawę. Jaka będzie Państwa ocena tej wyjątkowej pasji i niepowtarzalnej twórczości? Tego jeszcze nie wiemy, ale „Prawdziwy akt odkrycia nie polega na odnajdywaniu nowych lądów, lecz na patrzeniu na stare w nowy sposób”, jak trafnie zauważył Marcel Proust.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki