Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

"Czuły powiew wiosny" wernisaż wystawy grupy artystycznej Pi-art 17.04.2015r

Utworzono dnia 20.04.2015, 13:59

W miniony piątek w galerii wystawowej POK zapachniało wiosną.  Grupa artystyczna Π-art pokazała nam jak różne oblicza może mieć czułość i powiewy wiosny.

„Moja pasja jest jak kobieta. Trzeba o nią dbać i pielęgnować, bo inaczej może odejść. Wiosna to najlepsza pora roku, aby się rozwijać i przenosić swoje emocje na płótno”, mówił podczas wernisażu wystawy „Czuły powiew wiosny” jeden z autorów prac.

„Pasja rozwija się jak kwiaty wiosną. Nigdy nie wiadomo co powstanie z pąka. Gdy zaczynam obraz nie wiem jaki będzie efekt końcowy”, dodaje kolejny z autorów.

 

W wernisażu udział wzięło 23 osoby zrzeszone w grupę artystyczną Π-art,  które przekazały prace na wystawę pt. „Czuły powiew wiosny”. Artyści ci działają wspólnie od 2014 roku pod patronatem Piechowickiego Ośrodka Kultury. Łączy ich chęć wspólnego działania, talent i wrażliwość. Wspólnie realizują kolejne wystawy i projekty, kształtując życie kulturalne w naszym regionie. Działają nie tylko w Piechowicach, ale także w Jeleniej Górze, Starej Kamienicy, Kromnowie, Karpaczu, Szklarskiej Porębie i innych miejscowościach. Ich działalność przypomina wiosnę i jej moc budzenia natury z letargu, z tą tylko różnicą, że grupa Π-art  komponuje ogrody sztuki, a nie ogrody roślinne. Nawet jeżeli dzisiaj ktoś nazwie ich działalność jeszcze pąkiem, to wkrótce nadejdzie taki czas, ze rozkwitną w całej okazałości i będą wabić wszystkich barwami, talentem i wrażliwością. Dzięki tej niezwykle twórczej grupie artystycznej możemy podziwiać w Piechowicach bardzo ciekawą i różnorodną wystawę, na którą zapraszamy do dnia 22 maja br. W roku bieżącym zaplanowana jest jeszcze współpraca artystów grupy Π-art z Piechowickim Ośrodkiem Kultury przy wspólnej organizacji performance i warsztatów edukacyjnych.

 

Galeria wystawowa POK czynna od poniedziałku do piątku  w godz. 9.00-17.00.

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki