Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

AKTUALNOŚCI, strona 69:

Wspólne kolędowanie

Utworzono dnia 20.01.2015

W minioną niedzielę w piechowickim kościele pw. Św. Antoniego, zarówno dzieci jak i dorosłych po raz kolejny połączyło wspólne kolędowanie. Była to VII edycja cyklicznego wydarzenia pn. NASZE KOLĘDOWANIE, którego organizatorem jest Piechowicki Ośrodek Kultury. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie duże zaangażowanie w realizację tego działania Ks. Proboszcza oraz wszystkich piechowickich grup i zespołów wokalnych jak i placówek oświatowych. Tradycyjnie już wszystkich uczestników kolędowania ujęli swoim wdziękiem najmłodsi wykonawcy, czyli dzieci z przedszkoli nr 1 i nr 2 w Piechowicach oraz zespołu  „Kolorowe nutki” z SP nr 1.

czytaj dalej... na temat: Wspólne kolędowanie

TRZY RAZY „S”

Utworzono dnia 20.01.2015

 Sztuka, Sport, Skowron. Tak w trzech słowach można podsumować wydarzenia piątkowego wernisażu w Piechowickim Ośrodku Kultury. „Ku radości braci narciarskiej” to tytuł wystawy autorstwa Mieczysława Skowrona, której otwarcie zgromadziło w galerii CZTERY PORY ROKU blisko sto osób.

 Od lat związany jest ze sportem, nauczyciel w jeleniogórskiej SP nr 15, trener II klasy, artysta-amator, pasjonat narciarstwa retro i narciarstwa biegowego, mąż i ojciec- to właśnie charakterystyka Mieczysława. Swoją twórczość traktuje jako hobby. Jak sam mówi o sobie, nie czuje się artystą i nie chce by go nim nazywano. Jednak zaangażowanie i cierpliwość jakie wkłada w każdy z wykonywanych przez siebie, wypalanych obrazków wzbudza w odbiorcach zainteresowanie i podziw. Wykonanie jednej pracy trwa od 2 tygodni do miesiąca czasu. Wzory i postaci nanoszone są na drewniany podkład przy pomocy lutownicy. Następnie Mieczysław wzbogaca je w kolor i elementy ozdobne, by na koniec nałożyć wosk i wypolerować pracę. Tematem jego twórczości jest narciarstwo i wszystko co z nim związane.  Mieczysław Skowron jest także kolekcjonerem dawnego sprzętu narciarskiego oraz organizatorem i uczestnikiem zawodów narciarskich w stylu retro.

czytaj dalej... na temat: TRZY RAZY „S”

Nasze kolędowanie

Utworzono dnia 13.01.2015

"KU RADOŚCI BRACI NARCIARSKIEJ"-wernisaż wystawy Mieczysława Skowrona

Utworzono dnia 13.01.2015

Ferie w POK

Utworzono dnia 13.01.2015

Witamy!

Utworzono dnia 08.01.2015
Witamy na naszej nowej stronie internetowej.
czytaj dalej... na temat: Witamy!

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

herb miasta Piechowice

 

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 222

W poprzednim tygodniu: 287

W tym miesiącu: 843

W poprzednim miesiącu: 671

Wszystkich: 53563