Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

MOC WYOBRAŹNI

Utworzono dnia 13.05.2019
Czcionka:

Człowiek wszechstronny, tak można byłoby najkrócej określić osobę Mirosława Norowskiego.Mogli się o tym przekonać uczestnicy piątkowego wernisażu, którym uroczyście otwarto wystawę pt. „ Moc wyobraźni” autorstwa pana Mirosława. Ten nietuzinkowy mieszkaniec Piechowic oprócz wielu zawodów, które wykonywał ma także wyjątkową pasję i potrzebę tworzenia. Dzięki niej w ogrodzie przy ul. Sielskiej powstała niepowtarzalna wystawa plenerowa, składająca się z wielu barwnych, realistycznych i bajkowych postaci. Największe z nich to okazały słoń afrykański, jeleń rzeczywistych wymiarów oraz Papa Smerf, który w ogrodzie Państwa Norowskich wyrósł do wysokości ok. 130cm. Z chęcią pokazuje swoją przydomową wystawę wszystkim gościom, a w szczególności dzieciom, które z zachwytem zatrzymują się przed jego domem. Część z tych prac prezentowana jest obecnie w galerii Piechowickiego Ośrodka Kultury.Podczas wernisażu goście, rodzina i przyjaciele mogli bliżej przyjrzeć się osobie i twórczości naszego bohatera oraz przekonać się, że jest on niezwykle otwartym, życzliwym i zawsze pogodnym człowiekiem.

Mamy nadzieję, że ciekawe prace p. Mirka wyeksponowane w POK wzbudzą podobne emocje i zainteresowanie. Wkrótce w Piechowicach pojawi się także postać skrzata piechowickiego, na temat którego poczyniono już pierwsze ustalenia pomiędzy p. Norowskim i Dyrektorem POK. Skrzat ma być synonimem „czyściocha” promującym zadbane i estetyczne miasto.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy pt. „ MOC WYOBRAŹNI” i zapraszamy do galerii POK w dniach 10-31 maja 2019r., od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-17.00.

 

POK

Wernisaż wystawy " MOC WYOBRAŹNI" 10.05.2019r.

Utworzono dnia 13.05.2019, 11:02

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

Pogoda

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 49

W poprzednim tygodniu: 114

W tym miesiącu: 231

W poprzednim miesiącu: 403

Wszystkich: 31559