Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Likwidacja barier architektonicznych w POK

Utworzono dnia 12.02.2019
Czcionka:

Końcem stycznia br. zakończony został remont w Piechowickim Ośrodku Kultury polegający na likwidacji barier architektonicznych na parterze budynku poprzez przebudowę holu i wejścia do sali widowiskowej. Realizacja tej inwestycji zdecydowanie zwiększyła szanse na udział w wydarzeniach kulturalnych osób niepełnosprawnych oraz osób o ograniczonym stopniu sprawności. Już od samego wejścia można zauważyć, że zniknęła duża różnica poziomów w ciągu korytarz- wejście – WC, a toaleta została przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na parterze zainstalowano domofon, który umożliwi uzyskanie pomocy osobom z niepełnosprawnością. Jest to „Punkt SOS” dla osób niepełnosprawnych, który na bieżąco obsługiwać będą pracownicy POK. Pomoc ta będzie polegać na wypożyczaniu książek osobom mającym problemy z wejściem na I piętro. Będzie także udostępniana przenośna rampa podjazdowa do wózków inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych, które zechcą wziąć udział w wydarzeniach realizowanych na sali widowiskowej. Kolejną zmianą na plus jest wyburzenie części zabudowy sali widowiskowej, dzięki czemu można było zamontować szerokie, wahadłowe drzwi dające możliwość swobodnego poruszania się wózkiem.

Drzwi do sali zostały wkomponowane w obszerną, przeszkloną ściankę, co pozwoliło zbudować dobrą perspektywę tego wnętrza i optycznie zlikwidować podział na hol oraz salę. Zmiany te nie tylko otwierają parter Piechowickiego Ośrodka Kultury na potrzeby osób starszych

i niepełnosprawnych, ale również na potrzeby wszystkich mam, które swoje małe pociechy wożą w wózkach. Z wózkiem dziecięcym można teraz dostać się bezpośrednio do WC ( gdzie wkrótce zamontowany zostanie przewijak dla niemowlaków ) i w razie potrzeby także do sali widowiskowej. Na chwilę obecną jest to chyba jedyne takie miejsce w Piechowicach, gdzie młode mamy mogą bezstresowo skorzystać z toalety wspólnie ze swoim maluszkiem leżącym w wózku.

Realizacja tego remontu to jeszcze nie koniec likwidacji barier architektonicznych w Piechowickim Ośrodku Kultury. W II półroczu tego roku planowane jest wykonanie kładki / pomostu na ścianie budynku POK od strony rzeki Kamiennej prowadzącego bezpośrednio do sali widowiskowej. Inwestycja ta sprawi, że osoby niepełnosprawne będą mogły zupełnie samodzielnie dostać się na parter budynku, a sala zyska bezpieczne wyjście ewakuacyjne i dodatkowe WC.

POK

 

Likwidacja barier architektonicznych

Utworzono dnia 12.02.2019, 08:21

Pogoda

Kalendarium

Lipiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 16

W poprzednim tygodniu: 86

W tym miesiącu: 182

W poprzednim miesiącu: 539

Wszystkich: 30776