Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

JESIEŃ METAL i PAŁAC

Utworzono dnia 25.09.2017
Czcionka:

Co można uzyskać z połączenia tych trzech elementów? Wydawać się może, że z połączenia Metalu, jesieni i Pałacu nie uzyskamy żadnej cudownej substancji ani też wartości dodanej. Tym czasem z tego połączenia wyszła całkiem udana artystyczno – rekreacyjna substancja, która pierwszego dnia jesieni stała się lekiem na deszcz i szarugę. „ DZIEŃ JESIENI” ( bo o tej substancji tu mowa) to cykliczna impreza promocyjno – integracyjna, którą od kilku lat organizują wspólnie Piechowicki Ośrodek Kultury, Pałac Pakoszów oraz radni os. Piastów – Pakoszów. W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym, wobec zapowiadanych na dzień 23września opadów deszczu, imprezę uratowała życzliwość p. Jerzego Siofera. Właściciel firmy Metal – Piechowice ponownie bez wahania zapewnił wszystkim dach nad głową, użyczając na potrzeby imprezy nowo wybudowaną halę magazynową. Tym samym mimo obfitych opadów w sobotnie popołudnie

w industrialnym wnętrzu trwały koncerty, zabawy i konkursy. Na szybko skleconej z euro palet estradzie wystąpili kolejno Zespół akordeonowy Finezja, Chór Harfa i zespół Szklarki. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie i zasłużone brawa. Najgoręcej jednak publiczność przyjęła koncert zespołu FINEZJA z jeleniogórskiej PSM, podczas którego prym wiodły trzy akordeony. Brawa należą się także licznym laureatom konkursów, a przede wszystkim zwycięzcom najbardziej jesiennego i artystycznego konkursu pn. „Rzeźby z dyni”, w którym udział wzięło 17 drużyn rodzinnych ( tj. min. 2 osobowych ). Spośród nich jury doceniło i obdarowało nagrodami ufundowanymi przez Pałac Pakoszów drużyny reprezentowane przez: Julię Wiosnę (I miejsce), Eryka Szuszmana (II miejsce), Piotra Tamiołę i Wiktorię Hasiec (III miejsce). Oprócz Pałacu Pakoszów o ciekawe nagrody zadbała także firma Jelenia Plast, od której POK otrzymał wiele barwnych i przydatnych podarunków. Trafiły one do laureatów Turnieju w układaniu puzzli i konkursu „Kopciuszek” oraz uczestników Rodzinnej gry terenowej i zabaw plastycznych. Realnego smaku imprezie dodały pyszne wypieki Pałacu Pakoszów i grillowane, pachnące kiełbaski ufundowane i przygotowane przez radnych p. Irenę Chromik i p. Leona Smolczyńskiego. Całość uzupełniło Miasteczko Ruchu Drogowego prowadzone na placu firmy Metal Piechowice przez Straż Miejską z Jeleniej Góry oraz konsultacje społeczne zorganizowane przez Urząd Miasta Piechowice. Podsumowując to wydarzenie warto przytoczyć kilka słów, które padły podczas DNIA JESIENI- „Ostatnio nie mamy szczęścia do ładnej pogody, lecz mamy szczęście do dobrych i życzliwych ludzi.”, „Jest świetnie, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku impreza wróci do Pałacu Pakoszów.”. A my jako organizatorzy mówimy „wszędzie dobrze, gdzie życzliwi ludzie i dobra zabawa”.

POK

 

Dyrektor i pracownicy Piechowickiego Ośrodka Kultury składają serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w organizacji imprezy DZIEŃ JESIENI dla:

właściciela firmy Metal Piechowice, właścicieli Pałacu Pakoszów, firmy Jelenia Plast, radnych Leona Smolczyńskiego, Ireny Chromik i Zdzisława Jędrzejka, 8 Piechowickiego Harcerskiego Szczepu Cicha Dolina, Straży Miejskiej oraz wszystkim występującym artystom.

Dzień Jesieni 2017r.

Utworzono dnia 25.09.2017, 14:08

Pogoda

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 74

W poprzednim tygodniu: 106

W tym miesiącu: 196

W poprzednim miesiącu: 491

Wszystkich: 20382