Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Piechowicki Ośrodek Kultury

Co wspólnego ma mydło ze sztuką?

Utworzono dnia 07.11.2016
Czcionka:

Na to i wiele innych pytań dzieci otrzymały odpowiedź podczas październikowych zajęć edukacyjnych zorganizowanych przez Piechowicki Ośrodek Kultury. Zajęcia te miały formę warsztatów, w których dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola nr 2 w Piechowicach samodzielnie "wytwarzały" mydło, a także brały aktywny udział w interaktywnej prezentacji.

Z gliceryny tworzyły mydełka w wybranym przez siebie kolorze i zapachu. Mogły zatopić w nich różne składniki wzbogacające wygląd i jakość mydełka, np. suszone zioła i kwiaty oraz inne drobiazgi. Po wykonaniu dzieci zabrały swoje wyroby do domu... i oryginalny prezent gotowy. Dużą ciekawość wzbudziły w uczestnikach warsztatów także prezentowane rzeźby z mydła, wierszyki i piosenki o mydle. Szczególnie podobała sie piosenka "Bańkę łap", w rytmie której wszyscy tańczyli i śpiewali. Na pożegnanie była niespodzianka w postaci "fontanny" oryginalnych baniek mydlanych.

Widać było, że edukacja w POK sprawiła dużo frajdy wszystkim dzieciom, a organizatorom przyniosła satysfakcję z dobrego odbioru tej ciekawej formy zajęć.

Z zaproszenia na takie zajęcia skorzystało ok. 150 osób, które zapewne dowiedziały się co wspólnego ma mydło ze sztuką.

 

POK

Warsztaty mydlarskie, 24-28.10.2016r

Utworzono dnia 07.11.2016, 10:24

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

 

Pogoda

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 26

W poprzednim tygodniu: 80

W tym miesiącu: 288

W poprzednim miesiącu: 403

Wszystkich: 31616