Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

50 URODZINY i KRYSZTAŁOWY WEEKEND - 10 czerwca br.

Utworzono dnia 13.06.2017
Czcionka:

W miniony weekend Piechowice świętowały 50 – lecie nadania praw miejskich oraz bogactwo tradycji szklarskich, które przez wieki kształtowało rozwój tej miejscowości.

W sobotę estrada w odróżnieniu od piątkowego wieczoru, w znakomitej większości należała do mieszkańców Piechowic. Był to dzień realizowany pod hasłem „ Piechowice AKTYWNE, Piechowice NA SCENIE”, albowiem jubileusz 50 – lecia nadania praw miejskich do czegoś zobowiązuje. Dlatego też sobotni poranek rozpoczął się Memoriałem im. Ł. Semeriaka organizowanym przez UKS Krokus oraz Turniejem piłki nożnej, którego organizatorem był Piechowicki klub Sportowy LECHIA. Przed godziną 12.00 na estradzie wręczano już zwycięzcom pierwsze nagrody i dyplomy. W samo południe ruszyły strefy: sportowa, zabaw dla dzieci i graffiti zorganizowane przez piechowicką oświatę oraz wyścig kolarski„ Górzyniecka czasówka” organizowany przez Stowarzyszenie Lechia Piechowice. Wyścig kolarski poprzedziło odsłonięcie tablicy pamiątkowej pamięci Marka Galińskiego, znakomitego sportowca i Honorowego Obywatela Piechowic. W tym samym czasie na ul. Mickiewicza można już było obejrzeć prace artystyczne konkursu „ Szklana improwizacja”, posłuchać przyśpiewek ludowych w strefie folkowej w wykonaniu Zespołu Biesiadnego ze Świdnika lub posmakować różnorodnych specjałów w strefie smaków. Obok pełną parą pracowały tez stoiska promocyjne przedsiębiorstwa WEPA Piechowice, ZSTiL z Piechowic, KPN , ZGK, miasta Semily i Nadleśnictwa Szklarska Poręba, które cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców. Scena także zgodnie z planem była we władaniu Piechowic. Nieustannie wręczano na niej nagrody najlepszym piechowickim sportowcom. Jury konkursu „Szklana improwizacja” wręczyło nagrody ufundowane przez Pałac Pakoszów najlepszym artystom sztuki szklarskiej, a poseł Zofia Czernow wręczała puchary laureatom „Turnieju szachowego” , który zorganizował Klub Logiczny p. Lecha Rębisza. Na scenie zaprezentowało się dziesiątki utalentowanych dzieci z piechowickich przedszkoli i SP nr 1, wystąpił zespół Szklarki oraz doskonała Ania Waraszko i Krzysztof Paradowski, w tanecznej odsłonie koncertowała orkiestra OSP. Wszystkie te artystyczne popisy zwieńczyła na estradzie ceremonia nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Piechowice, który otrzymał p. Stanisław Ejnik, burmistrz Piechowic w latach 1994 – 2006.

Końcowa część dnia na estradzie to stand up Szymona Łątkowskiego oraz koncert disco polo w wykonaniu zespołu Camasutra i DJ Ziutek Wieczorski z dyskoteką do północy. Sporo wrażeń i wydarzeń jak na jeden dzień, ale to nie wszystko. Przez dwa dni świętowania „ piechowicka ciuchcia” przewiozła ok. 500 osób trasą plenerowej wystawy „ Tu zaszła zmiana” . Dzięki tym przejażdżkom wiele osób dowiedziało się jakie zmiany zaszły w Piechowicach w minionym 50-leciu, a wszystkie dzieci miały wielką frajdę. To jubileuszowe wydarzenie było niewątpliwie dowodem na potwierdzenie słów „ chcieć to móc”. Piechowicom i Piechowiczanom udało się odnieść sukces. Zajęli czołowe lokaty nie tylko w dziedzinie kultury, sportu i aktywności, ale również jako uczestnicy imprezy uplasowali się na najwyższym I miejscu.

 

POK

 

 

Dyrektor i pracownicy Piechowickiego Ośrodka Kultury składają serdeczne

podziękowania za wsparcie i pomoc w organizacji

imprezy Kryształowy Weekend oraz Jubileuszu 50 – lecia Miasta Piechowice

dla: przedsiębiorstwa WEPA Piechowice, właścicieli Pałacu Pakoszów, Związku Gmin Karkonoskich, właścicieli huty JULIA, poseł p. Zofii Czernow , p. Andrzeja Blusz, p. Marii i Bogusława Skowron, p. Jerzego Semariaka, właścicieli sklepu NATALII w Piechowicach oraz p. Jerzego Bieleckiego.

Kryształowy Weekend -sobota

Utworzono dnia 13.06.2017, 16:01

Pogoda

Kalendarium

Lipiec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 123

W poprzednim tygodniu: 125

W tym miesiącu: 354

W poprzednim miesiącu: 813

Wszystkich: 18057