Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

O autorach i wystawach 2019

Czcionka:

 

 

KSENIA KULIGOWSKA- " MÓJ MAŁY I DUŻY ŚWIAT" 12.07-14.08.2019r.

Ksenia urodziła się 4 listopada 1978 roku w Kowarach. Ukończyła szkołę podstawową. Niestety choroba przerwała możliwość dalszej edukacji. Już od drugiego roku życia Ksenia przejawiała talent malarski. Brat babci Stanisław Solarski był malarzem(studiował na ASP w Krakowie). Malował też dziadek Kseni -Jan Kłos, który z wykształcenia był prawnikiem. Od urodzenia Ksenia mieszka w Cieplicach. Ksenia przedstawia swój niezwykły świat w obrazach, jej mama Mieczysława Kłos Kuligowska zainspirowana dziełami córki pisze wiersze, które są dopełnieniem przedstawianych przez Ksenię pejzaży, portretów i emocji.Tematyka jej prac jest rozmaita – od pejzaży, po martwą naturę aż po postaci czy zwierzęta. Stosuje wiele technik malarskich takich jak: akryl na płótnie, pastele olejowe, gwasz czy temperę oraz ołówek.Mama z córką tworzą niesamowity, uzupełniający się duet.Prace Kseni Kuligowskiej prezentowane były na wielu wystawach (m.in. w MDK Muflon, Książnicy Karkonoskiej, Przystani Twórczej, ODK w Jeleniej Górze czy Piechowickim Ośrodku Kultury).

 

 

 

 

ZBIOROWA WYSTAWA KONKUROSWA " SZKLANA IMPROWIZACJA" 07.06-05.07.2019r.

 

Do udziału w konkursie „ Szklana improwizacja” zgłoszonych zostało 16 prac w kategorii AMATORZY i 14 prac w kategorii PROFESJONALIŚCI. Wszystkie zgłoszone prace oceniło Jury konkursu w składzie:p. Małgorzata Sztabińska ( mistrz grawerski / właścicielka pracowni grawerskiej w Piechowicach), p. Elżbieta Trzewiczek – Pietkiewicz (absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, obecnie projektantka szkła kryształowego w hucie Julia ) i p. Luiza Laskowska ( Dyrektor BWA w Jeleniej Górze ) Zwyciężyło indywidualne podejście oraz niezależna ocena prac przez każdego z członków jury, które zapisane jako suma punktów dały I, II i III miejsce w kategorii AMATORÓW i kategorii PROFESJONALISTÓW. Nagrody laureatom wręczono podczas Kryształowego Weekendu 2019r.

 

 

 

 

MIROSŁAW NOROWSKI- "MOC WYOBRAŹNI" 10-31.05.2019r.

Do Piechowic przyjechał jako 5 latek.Z zawodu jest budowlańcem, jednak w swoim życiu pracował w wielu różnych zawodach.Obecnie pracuje jako spawacz w jednej z piechowickich firm.Tworzeniem nietypowych rzeźb i płaskorzeźb zajął się już we wczesnej młodości. Metodą „prób i błędów” doszedł do techniki, która pozwala na tworzenie prac wielkogabarytowych o stosunkowo niewielkiej wadze. Materiały, które wykorzystuje to głównie stal, zaprawa betonowa i styropian.Tematyka jego prac jest bardzo różnorodna, a inspiracje czerpie z wielu źródeł. Tworzy z pasji, głównie dla własnej przyjemności i na własne potrzeby. Często pomysłodawczynią nowych wyzwań artystycznych dla Mirosława jest żona Dorota, która wspiera go w jego działaniach. Wszystkie prace Mirosława są na stałe wyeksponowane w ogrodzie Państwa Norowskich, do którego właściciele chętnie zapraszają wszystkich zaciekawionych przechodniów i mieszkańców okolicy. Mirosław zajmuje się ponadto tworzeniem imponującej architektury ogrodowej i elementów dekoracyjnych ze stali.

 

 

 

 

Stanisław Zając- "RZEMIOSŁO I PASJA" 05.04-03.05.2019r.

 

Wieloletni mieszkaniec Piechowic. Urodził się w Strzykułach pod Warszawą. W region karkonoski przyjechał jako dziecko. W Piechowicach uczęszczał do szkoły podstawowej. Z zawodu jest malarzem na ceramice. Całe swoje życie zawodowe przepracował jako grawer w hucie „Julia”. Wielokrotnie wymyślał i tworzył nowe wzory, które później umieszczał na kryształowych produktach eksportowanych na cały świat. Pracował w grawerniach w Szklarskiej Porębie, Piechowicach i Górzyńcu. W latach 70-tych i 80-tych na potrzeby i prośby włodarzy oraz mieszkańców Piechowic tworzył różnego rodzaju tablice informacyjne i szkolne, szyldy, obrazy, grawerki i wiele innych. Reprezentował też hutę i jej wyroby na targach w Wiedniu, Paryżu i Kolonii. Jest pasjonatem rzeźbiarstwa i malarstwa. Tworzy prace w wielu dziedzinach sztuki i o różnorodnej tematyce.

 

 

 

 

 

 

π art- " MOJE ŚWIATY" 22.02-29.03-2019r.

Grupa artystyczna, która zawiązała się w 2014r. z iniciatywy Dyrektor Piachowickiego Ośrodka Kultury Anny Kalisz. Zrzesza osoby zajmujące się różnymi dziedzinami sztuki ( malarstwo, fotografia, tkanina, witraż).Powastała jako formacja wolnych twórców przy Piechowickim Ośrodku kultury gdzie cyklicznie odbywają się jej spotkania. Celem spotkań grupy jest wymian doświadczeń, realizacja wspólnych projektów i planowanie wydarzrń związanych z aktywnością artystyczną. Grupa wspólnie bierze udział w plenerach, wystawach tematycznych i przeglądowych, warsztatach i prelekcjach oraz działaniach okołoartystycznych.  W chwili obecnej grupa liczy 30 członków, z różnym doświadczeniem artystycznym.

 

 

Krzysztof Gulbinowicz, Marek Czeremski, Robert Czepielewski i Grzegorz Truchanowicz- "ŚWIAT W SKALI MAKRO"- 11.01-15.02.2019r.

Na wystawie zaprezentowano efekty pracy znakomitych fotografów takich jak Krzysztof Gulbinowicz, Marek Czeremski, Robert Czepielewski i Grzegorz Truchanowicz. Na swoich fotografiach uwiecznili kolorową faunę i florę. W ogromnym powiększeniu przedstawione owady jak ważki, ćmy, żuki, mrówki czy rośliny wprawiające oglądającego w zdziwienie, że pod nosem znajduje się tak fascynujący świat. - W świecie makro fascynuje mnie jedno – mówi Grezegorz Truchanowicz. - Niesamowita budowa, kształty, faktury, kolory, to jest coś, co odkrywa się za każdym razem na nowo. Chcąc opanować fotografie makro należy jak najlepiej opanować światło oraz technikę. Trzeba być cierpliwym i wytrwałym - podkreśla.

 

 

Pogoda

Kalendarium

Listopad 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki